Varyap teklifini 184 milyona indirdi, TOKİ onayını bekliyor

Varyap - Uzunlar ortaklığı Seyrantepe ihalesinde 198 milyon 950 bin TL'lik teklifini dünkü pazarlıkta 184 milyon 61 bin TL'ye çekti. Ortaklığın ihaleyi kazanıp kazanmadığı bugün belli olacak

Cuma 11.09.2009
ABONE OL
Dört kez iptal edilen Seyrantepe ihalesini en sonunda kendisi yapma kararı alan TOKİ, salı günü yaptığı alt yüklenici firma ihalesine yine en düşük teklifi 184 milyon 61 bin 53 lira ile Varyap - Uzunlar İnşaat verdi. TOKİ'nin Bilkent'teki merkezinde yapılan ihalede, TOKİ Başkan Yardımcısı Ahmet Haluk Karabel başkanlığındaki ihale komisyonu, ihaleye katılan firmaların nihai tekliflerini açıkladı. Buna göre en düşük teklif 184 milyon 61 bin 53 lira ile Varyap-Uzunlar ortaklığından geldi. Ortaklar bir önceki ihalede 198 milyon 950 bin TL teklif vermişti. Diğer teklifler ise şöyle: "Afa Prefabrik Beton Sanayi Ticaret A.Ş-OG İş Ortaklığı 226 milyon 800 bin lira, Makyol İnşaat Sanayi Turizm Ticaret A.Ş ve Alsim Alarko Sanayi Ticaret A.Ş İş Ortaklığı önceki gün verdiği teklif olan 298 milyon 502 bin 640 liralık teklifi yeniden sundu, Kalyon İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş. ve ÖZKA İnşaat A.Ş İş Ortaklığı 193 milyon 690 bin lira, EMAY İnşaat Taahhüt Sanayi Ticaret A.Ş 227 milyon 500 bin lira." TOKİ Başkan Yardımcısı Ahmet Haluk Karabel, gazetecilerin, ihale sonucunun ne zaman belli olacağı sorusu üzerine, değerlendirme yapacaklarını belirterek, "İncelemeyi bitirelim en yakın zamanda açıklamayı yapacağız" dedi.

BUGÜN BELLİ OLACAK

Varyap Proje Koordinatörü Sebahattin Göztok ise gazetecilerin "hayırlı olsun" demesi üzerine yaptığı açıklamada, "İlk önce TOKİ bir hayırlı olsun desin, ondan sonra CEO'muz Erdinç Varlıbaş konuyla ilgili gerekli açıklamayı basın toplantısı düzenleyerek yapacaktır. İhale kazanmak güzel bir şey tabii onaylandıktan sonra... Bizim baştan beri bu işi almak için çok iyi niyetli yaklaştığımızı herkes biliyor. Bunun için de elimizden gelen herşeyi yaptık. Bu taşın altına biz elimizi koyduk. Umarım bundan sonra da iyi olur hem Galatasaray hem TOKİ hem de bizim için" diye konuştu. TOKİ ihaleye ilişkin bugün bir basın açıklaması yapacak.

'KAZANMAK GÜZEL AMA ONAYLANDIKTAN SONRA'
TOKİ Başkan Yardımcısı Ahmet Haluk Karabel, ihalede en düşük teklifi veren Varyap-Uzunlar ortaklığından Varyap Proje Koordinatörü Sebahattin Göztok'u tebrik etti. Göztok, "İhale kazanmak güzel ama onaylandıktan sonra" dedi.

https://www.sabah.com.tr