Haluk Bey ABD'li fonları simite talim ettirecek

Almanya'da kurduğu şirketle Avrupa'ya yayılmaya başlayan Simit Sarayı, yabancı ortakla yola devam kararı aldı. Firma Mayıs 2010'a kadar ABD'li bir fonla ortaklığa imza atacak

Cuma 12.09.2009
ABONE OL
Türkiye'de 114 mağazaya ulaşan geçtiğimiz günlerde ise Almanya'da kurduğu şirketle Avrupa'da yayılmaya başlayan Simit Sarayı, tüm dünyada yayılmak için yabancı ortak alma yoluna gidiyor. Firmanın yüzde 50'sini ABD'li bir fona satmayı düşündüklerini dile getiren Simit Sarayı'nın ortaklarından Haluk Okutur, "ABD'li bir ortak bize birçok kapalı kapıyı açar. Bütün dünyada söz sahibi olmamızı sağlayacak. Mayıs 2010'da satış işlemini gerçekleştirmiş oluruz" dedi.

ABD İŞİ BİLİYOR

ABD'de yıllık hasılanın 13 trilyon dolar olduğunu dile getiren Okutur, "ABD'de harcanan her 2 doların 1 doları franchise sistemine gidiyor. Sektörle alakalı 500 milyar dolarlık bir pazar var. ABD bu işi çok iyi biliyor. Bize dünya ile ticaret yapmayı bize öğretecekler" diye konuştu. 2 yıldır kendilerine yurtdışından işbirliği ve ortaklık teklifleri geldiğini, ancak bu yıla kadar kapılarını tekliflere kapalı tuttuklarını dile getiren Okutur, Ocak ayı itibariyle başvuran tüm firmalarla görüştüklerini söyledi. "Gelen firmalara firmaya nasıl katkı yapacaksınız sorusunu yönelttik, önerileri kendimiz hayata geçirdik. Bu şekilde firmanın değerini de yükselttik" diyen Okutur, yabancı ortakla 2025'te olmayı hayal ettikleri tarihi öne alacaklarını ifade etti.