Point işadamını ninni ve masajla uyutacak

Özbek Turizm, sanat ve teknoloji konseptindeki Point Otel Barbaros'u 60 milyon euro yatırımla açtı. Otel, odalardaki 17 dilde ninni ile işadamlarının uyku kalitesini artıracak

Çarşamba 16.09.2009
ABONE OL
Özbek Turizm Grubu bünyesindeki Point Oteller Zinciri Türkiye'nin ilk sanat ve teknoloji konseptli otelini Esentepe'de açtı. 21 katta 210 odadan oluşan otel 60 milyon euro yatırımla yapıldı. Point Otel Genel Koordinatörü Gökhan Özbek, 2005 yılında Taksim'de açtıkları Point Otel'de Ara Güler'in İstanbul fotoğraflarına yer verdiklerini hatırlatarak, yeni otellerinde çağdaş sanat konseptine yöneldiklerini söyledi. Küratör Beral Madra'nın inşaat aşamasında itibaren İstanbul temalı otelin konseptine yardımcı olduğunu söyleyen Özbek, otelde 26 sanatçının 235 eserinin sergileneceğini kaydetti.

İSTANBUL MODERN VAR
Otel içinde İstanbul Modern'in de bir mağaza açacağını söyleyen Özbek, müşterilerin Türk çağdaş sanatı ile ilgili replikaları ve kitapları bu mağazada bulabileceğini kaydetti. Gökhan Özbek otelde kendisini de sahaflara giderek araştırmalar yaptığı Sahaf isimli özel bir kütüphanenin de yer alacağını belirtti. Kütüphanede İstanbul ile ilgili Türkçe ve yabancı dilde çok sayıda yayın bulunacak. Özbek, kütüphanede Kültür AŞ'nin İstanbul kitapçısı ile çalıştıklarını ve 800 kitap aldıklarını söyleyerek sahaflarda yaptıkları araştırmalarla birlikte şu anda 1200 kitabın bulunduğunu kaydetti.

"Çırağan gibi proje için Anadolu'ya geçeriz"
TALİMHANE'DEKİ Nippon Otel ve Taksim'deki Point Otel'in ardından üçüncü otelini açan Özbek, havaalanı bölgesi, Maslak ve İkitelli'de otel projeleri ile ilgilendiklerini söyledi. Özbek, "Anadolu yakasının Çırağan Sarayı olacak bir proje olacaksa diğer yakaya da geçebiliriz" dedi.
https://www.sabah.com.tr