Perşembe 17.09.2009
Son Güncelleme: Perşembe 17.09.2009

Fuar turu

ABONE OL
Hyundai'nin şehir konsepti
HYUNDAİ, Fuar'da 4 yeni ürününün tanıtımını yaptı. Bunlar arasında yeni Santa Fe, elektrikli i10 ve ix35 ve yanda da fotoğrafı bulunan B-segmentindeki ix-Metro da vardı. ix- Metro Hyundai'nin fuarda ziyaretçilerin beğenisine sunduğu yeni küçük crossover konsept otomobili. Stanttaki araçların tümü ilgi çekiyor.

100 km'de 2 euroluk elektrik harcıyor

VOLKSWAGEN, dünyanın en tasarruflu aracı ünvanını alan 'EUp' isimli yeni modelini tanıttı. 2013'te piyasaya çıkacak olan elektrik araç, 100 kilometrede sadece 2 euroluk elektrik harcıyor. 230 voltluk enerjiyle 5 saatte şarj olabilen aracın, diğer elektrikli araçlardan ayrılan özelliği şarjının evde bile doldurulabilmesi. Yani E-Up sahipleri şarj doldurmak için özel bir yer aramadan, eve geldikten sonra gece rahatlıkla bu işlemi yapıp, 130 kilometre yol kat edebiliyor.

308 RC Z, 100 adet sattı
2007'deki Frankfurt Otomobil Fuarı'nda konsept olarak sergilenen 308 RC Z bu yıl üretim versiyonuyla fuarda yer aldı. İki artı iki oturma düzenine sahip olan araç çizgileriyle dikkat çekiyor. 218 beygir gücündeki 1.6 litrelik turbo beslemeli motoruyla 0-100 kilometre hızlanmasını 7 saniyede gerçekleştirebilen 308 RCZ, 235 kilometrelik maksimum hıza ulaşabiliyor. Siparişle üretilecek dikkat çekici modelin 100 adedi hemen satıldı.

Citroen DS3 ile lüks segmentte
BU YIL sonu Türkiye'ye ithal edilecek yeni C3, 80 derece görüş sağlayan panoramik ön camı ve çevreci motorlarıyla hayli iddialı. Tasarımı farklı olan C3 Picasso ile benzerlikler taşıyan yeni C3, geniş ön camıyla dikkat çekiyor. Premium segmente DS serisiyle giriş yapmaya hazırlanan Fransız üretici, DS3 ile küçük segmentteki lüks modeller ile de mücadele edecek.

50'nci yıla özel MINI Coupe tasarlandı
İLK
üretilmesinin ellinci yıl dönümünü kutlayan MINI, yeni coupe konsepti ile otomobil meraklılarının karşısına çıktı. Daha dinamik bir yapıya kavuşmuş olan MINI Coupe konsepti 2 koltuklu oturma düzeni tamamen yenilenen arka bölüm tasarımıyla bildiğimiz MINI karakterinden biraz uzaklaşsa da özellikle aracın önünde kullanılan tasarım çizgisiyle MINI'nin karakteristik çizgilerini taşımaya devam ediyor.

DİNLEMEK İSTERSENİZ
Kur'an-ı Kerim dinle
Müminler rızkı nerede aramalı?

https://www.sabah.com.tr