Muhafazakârlar şaşırttı belediyeler yarışa girdi

Salı 22.09.2009
Son Güncelleme: Salı 22.09.2009
ABONE OL
Belediyelerin yönetimlerindeki halkın sempatisini kazanmak için hayata geçirdikleri hizmetler arasına açık alan spor parkları da eklendi. Türkiye'nin ilk açık alan spor aletleri üretici firmalarından Doğapark'ın Yönetim Kurulu Başkanı Erol Ayaz, belediyelerin ilk etapta kendilerine, "Mutaassıp bir kesimimiz var bunlar gelip de herkesin içinde spor yapmaz" cevabını verdiklerini ancak her kesimden insanın spor aletlerini kullandıklarını görünce de spor parklarına olan taleplerini artırdıklarını söyledi. Bir dönem belirleyici olan noktanın fiyat olmasından dolayı pek çok belediyenin Çin'den ithal edilen ürünleri satın aldığını ancak güvenlik sorunu yaşadığı için bu aletleri kaldırdığını dile getiren Ayaz, "Türkiye'de yaklaşık 90 belediyeyle çalışıyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile başladık, aynı dönemde 8-10 belediyeye daha bu alanları yarattık. Şile'nin bütün köylerinde açık alan spor parkları var. Bu iş hızla Anadolu'ya da yayılıyor" dedi.

ENGELLİ DE YAPACAK

Yurtdışındaki belediyelerin de spor parklarına ilgi gösterdiğini belirten Ayaz, "18 ülkeye ihracat yapıyoruz. Ciromuzun yüzde 30'unu ihracat oluşturuyor. Şu an Kanada'daki belediyelerle engelli açık alan spor aletleri ihalesi için görüşmeye gidiyoruz" dedi. Tuzla Organize Sanayi Bölgesi'ndeki ar-ge merkezlerinde engellilere özel spor aletleri üzerinde çalıştıklarını dile getiren Ayaz, "Artık oyuna dahilsiniz" sloganıyla yola çıktıklarını, yurtdışındaki belediyelerin özellikle engelli projesine ilgi gösterdiğini ifade etti.

BAĞIMLILAR ALETLERİ KIRIYOR, TAKİP ETMEK ZOR
Ayaz, en çok sıkıntı çektikleri noktanın aletlerin zarar görmesini engellemek olduğunu belirterek, "Özellikle bağımlılar gece 12'den sonra spor aletlerini eğlence amacıyla kırıyorlar. Takip etmek zor oluyor" dedi.

https://www.sabah.com.tr