S&P, görünümü düzeltti sıra 'Sıfırcı Hoca'larda

Kredi derecelendirme kuruluşu Standard&Poors, Türkiye'den sonra Türk bankalarının da görünümünü 'negatif'ten 'durağan'a yükseltti

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Çarşamba 24.09.2009 ABONE OL
Standard&Poor's (S&P), Türkiye'nin görünümünü 17 Eylül'de 'negatif'ten 'durağan'a yükseltmesinin ardından, 7 finans kurumuyla bir holdingin görünümünü de 'negatif'ten 'durağan'a yükselttiğini açıkladı. Görünümü yükseltilen kurumlar, Albaraka Türk, Garanti Finansal Kiralama, HSBC Bank A.Ş., Garanti Bankası, İş Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi Bankası ile Doğuş Holding olarak açıklandı. Bunun yanı sıra İş Bankası, Garanti Finansal Kiralama, Yapı Kredi, Vakıfbank, Albaraka Türk ve Doğuş Holding'in 'BB- /B' olan uzun ve kısa vadeli karşı taraf kredi notları S&P tarafından teyit edildi.

NOTLAR TEYİD EDİLDİ

S&P, Garanti Bankası'nın 'BB-' olan uzun vadeli karşı taraf kredi notunu ve HSBC'nin 'BB/B' olan uzun ve kısa vadeli karşı taraf kredi notunu teyit etti. İş Bankası, Vakıfbank ve Yapı Kredi'nin yerel para birimi cinsinden uzun vadeli kredi notu 'trA'dan 'trA+'ya yükseltildi. HSBC'nin yerel para birimi cinsinden uzun vadeli kredi notu 'trAA'dan 'trAA+'ya çıkartıldı. İş Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi ve HSBC'nin 'trA-1' olan yerel para birimi cinsinden kısa vadeli kredi notu teyit edildi.

BUGÜN NELER OLDU