Yağcı ikna etti, Groupe SEB satın almaya tamam dedi

Groupe SEB'in Genel Müdürü Yağcı, "Satın alma teklifine son toplantıda sıcak baktılar. 2010'da ilk 5 imalat firmasından birini satın alırız" dedi

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Çarşamba 24.09.2009 ABONE OL
KÜÇÜK ev aletleri üreticisi Fransız Groupe SEB'in Türkiye Genel Müdürü Cüneyt Yağcı, 2010 yılında Philips, Arzum, Tefal gibi markalara üretim yapan ilk beş imalat firmasından birini satın almak istediklerini söyledi. Firma Türkiye'ye girdiğinden beri yaptığı her merkez toplantısında Türkiye'de satın alma yapmaları ile ilgili öneri götürdüğünü ancak bugüne kadar merkez yönetim kurulu üyelerinin bu öneriye sıcak bakmadıklarını dile getiren Yağcı, "Son toplantıda yine aynı öneriyle gittim fakat bu kez merkez öneriye sıcak baktı" dedi.

İLK 5'TEKİ FİRMALARA BAKARIZ
2009 sonu itibariyle ilk beşteki firmalara satın alma görüşmeleri için aracı kurumlarla gideceklerini dile getiren Yağcı, "Koruma kanunları ve lokal ürünlerin pazardaki ağırlığından dolayı Türkiye'de ciddi bir satın alma yapabileceklerini söylediler. 2010'da bu netleşir" dedi. Şu an spesifik bir firmanın gündemlerinde olmadığını ve kimseye bir teklif götürmediklerini belirten Yağcı, "Goupe Seb'in Türkiye'de 2010'da yüzde 10 büyüme hedefi var. Biz de bu büyüme hedefi yanında sektöü bilen lokal bir üreticiyle daha hızlı ve sağlam hareket edeceğimizi düşünüyoruz. Marka satın alma gibi bir ihtiyacımız yok ama imalat yapıyorsak yerel bir imalat firması satın almanın daha doğru olacağını düşünüyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU