Carpe Diem, çalışanlarını oteline ortak yapıp örnek oldu, Marmaris'e yöneldi

Carpe Diem Claros Otel iki ortakla başlanan yatırıma mimar ve mühendisleri de ortak ederek projesini yedi ortakla tamamladı

Cumartesi 26.09.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 26.09.2009
ABONE OL
İzmir Özdere'de Yapı Market Group (YMG) tarafından 40 milyon dolar yatırımla hayata geçirilen Carpe Diem Claros Otel, çalışanlarını da yönetime ortak ederek turizm sektöründe yeni bir modeli hayata geçirdi. Süzer Holding eski Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Saral ile Antalya'da turizm tesisinin inşaatı yapan Yapı Market Group'un sahipleri Bülent Ağaçcıoğlu , Yunus Alan ortaklığı ile başlanan yatırımda 9.5 ay süren inşaat aşamasında yatırıma mühendis ve mimarlar da ortak edildi.

ZİNCİR HEDEFİ
İki ortakla başlanılan yatırım, yedi ortakla tamamlandı. Otelin ortaklarından Kenan Saral, bize katkısı olduğunu düşündüğümüz çalşanlarımızı şirkete ortak yapıyoruz. Bunun için ortaya bir sermaye koyması gerekmiyor. İleride genel müdürümüzü ya da başka çalışanlarımızı da ortak olarak alabiliriz" diye konuştu. Saral, 49 yıllığına tahsisli olarak alınan arazi üzerinde gerçekleştirilen yatırımın ardından Carpe Diem markasıyla başka yatırımlar da yapacaklarını kaydetti.

SIRA MARMARİS'TE
İlk olarak Marmaris'te arazi baktıklarını söyleyen Saral, "Ancak öncelikle bu yatırımımızı finanse etmemiz gerekiyor. Yatırım yüzde 75'ini öz sermaye ile yaptık.Borçlarımızı kapattıktan sonra yeni yatırımlara başlayacağız" diye konuştu. Saral, aslındaher iki yılda bir otel açmayı planladıklarını ancak krizle birlikte bu planı askıya aldıklarını kaydetti. Şu anda 400 kişinin istihdam ettiği otelin inşaatında ise 1600 kişi çalıştı.

DOMUZ AVI VE PAİNTBALL TURU DÜZENLEYECEK
Carpe Diem Claros Oteli Genel Müdürü Can Bekin dış pazarda Almanya, Belçika, Hollanda'ya yöneldiklerini kaydederek Alman tur operatörü 2010'dan itibaren TUI'nin kataloğuna gireceklerini açıkladı. 3 bin 200 metrekarelik Arion Spa ile de iddialı olduklarını kaydeden Bekin, İsviçre pazarı ile de çalışacaklarını söyledi. 504 odadan oluşan otelde oda fiyatlarının yüksek sezonda 120 euro düşük sezonda ise 60 euro olduğuna da değinen Bekin, kış aylarında doluluğu artırmak için yabancılara domuz avı ve paintball turları düzenleyeceklerini de açıkladı.

https://www.sabah.com.tr