IMF heyeti için İstanbul'a takviye masözler geliyor

İstanbul'daki oteller IMF-Dünya Bankası toplantıları nedeniyle yüzde 100 doluluğa ulaştı. Özel süitleri toplantı salonlarına dönüştüren oteller yöneticilere masaj için ilave masözler aldı

Pazartesi 29.09.2009
Güncelleme: Salı 29.09.2009
ABONE OL
5-6 Ekim tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecek IMF ve Dünya Bankası toplantıları nedeniyle yüzde 100 doluluğa ulaşan İstanbul'daki oteller, gelen talepler karşısında ekstra hizmetler için ekiplerini güçlendirdi. Kongre Vadisi çevresindeki bazı oteller tüm toplantı salonlarını doldurunca süit ve otel odalarını da toplantı salonlarına çevirdi. Bunun yanı sıra toplantılar döneminde stresin artacağı ve yöneticilerin rahatlamak isteyeceği düşüncesinden hareketle spa'larda verilen masaj hizmeti için takviye almak için harekete geçildi.

ANTALYA'DAN TAKVİYE YAPILDI
Çırağan Kempinski Oteli, toplantılar döneminde gelecek masaj rezervasyonlarında artış olması nedeniyle toplantı haftasında ekstra masör ve masözler aldı. Otelin spasını işleten Sanitas Spa'nın Türkiye'deki diğer şubelerinde görevli masör ve masözlerin de bu dönemde oteldeki yoğunluk dikkate alınarak otelde görevlendirildi. Sanitas Spa'nın Antalya, Ankara, Afyon gibi şehirlerde şubeleri bulunuyor. Four Seasons Bosphorus Oteli de toplantılar sırasında yüzde 100 dolu olan otelde yer kalmayınca otel odalarını birebir görüşmeler için toplantı salonlarına çevirdi. Taksim bölgesindeki Hyatt Regency Oteli de toplantı salonlarındaki doluluğu göz önünde bulundurarak otel içindeki bazı residence ve süitlerini toplantı salonuna olarak kullanma kararı aldı. Hyatt Regency'deki doluluk oranını ise yüze 90'ın üzerinde olduğu öğrenildi. Bunun yanı sıra Çırağan Kempinski Oteli misafirleri için verilen kahvaltı servisini genişleterek ekstra kahvaltıları da bu dönemde hizmete koydu.