Dünya Mücevher Sektörü İstanbul’da Buluşuyor

Asya ile Avrupa’nın buluşma noktası İstanbul, kuyumculuk sektörünün çevre ülkeler içinde en büyük fuarlarından biri olan ISTANBUL JEWELRY SHOW-II’ ye hazırlanıyor.

ISTANBUL JEWELRY SHOW-II, 29. Uluslararası Mücevher, Takı, Gümüş, Saat ve Malzemeleri Fuarı 09 - 12 Ekim tarihleri arasında CNR EXPO Fuar Merkezi'nde düzenleniyor. Sadece sektör profesyonellerine açık olan fuarda pırlantalı mücevherler, renkli taşlı mücevherler, incili akılar, altın takılar, saatler, pırlantalar, renkli taşlar, yarı-kıymetli taşlar, sentetik taşlar, değerli metaller, inci, montür, vitrin ve paketleme, makine, alet edevat ve malzemeleri, güvenlik gereçleri, yazılımlar, moda takılar, gümüş takı, aksesuarlar, uluslar arası fuarlar ve sektörel dergiler sergilenecek.

4 gün boyunca devam edecek ISTANBUL JEWELRY SHOW II'ye özellikle krizden etkilenmemiş canlı ekonomilerin olduğu ülkelerden ve Türkiye'nin dört bir yanından kuyumcular ürünlerini sergilemeye ve alım yapmaya gelecekler.

ISTANBUL JEWELRY SHOW-II Bölge Ülkelerin Akınına Uğrayacak
Fuarı organize eden Rotaforte Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Şermin Cengiz; tüm dünyayı etkileyen global krize karşı interaktif, planlı ve sürekli bir pazarlama faaliyeti ve birebir tanıtım çalışması sürdürdüklerini, pazar payları daralan Avrupa ve A.B.D'nin ekonomik konjüktüründen etkilenmemek için bu ülkelerin yanı sıra ağırlıklı rotayı bölge ülkelerine çevirdiklerini belirtti. Öncelikle Rusya, Türki Cumhuriyetler, Romanya, Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan, Yunanistan, Mısır, Lübnan, Körfez Ülkeleri, Irak, Suriye ve İran'da gerek sektör temsilcileri gerekse kurumlar ile yaptıkları görüşmelerde çok başarılı sonuçlar aldıklarını ve Fuar'da bu ülkelerden yoğun bir katılım beklediklerini sözlerine ekledi.

Istanbul Jewelry Show II Yeni Katılımlarla Krize Meydan Okuyacak
ISTANBUL JEWELRY SHOW-II, iki salonda, toplam 20.000 m2 brüt alanda, 400'ün üzerinde yerli ve yabancı katılımcı ile gerçekleşecek. Uluslar arası Fuarlar Birliği UFI' nin kalite onayına sahip fuarı 10 binin üzerinde sektör profesyonelinin ziyaret etmesi bekleniyor.

BİZE ULAŞIN