Arçelik LCD TV'ler dijital yayınla Premier Lig'e girdi

Arçelik, Beko LCD'leri Koç Sistem tarafından geliştirilen yeni nesil dijital yayıncılık yazılımı Pixage'la İngiliz Premier Lig statlarına Liverpool'dan adım attı. Sırada 20 stat daha var

Arçelik ölü LCD TV ekranlarını ekranları canlı interaktif reklam alanına dönüştüren Koç Sistem tarafından geliştirdiği dijital yayıncılık yazılımı ile Beko LCD TV'leri İngiliz Premier Lig stadyumlarına sokmayı başardı. Arçelik kendi bayi teşkilatındaki ölü televizyon ekranlarını canlandırmak amacıyla Koç Sistem tarafından geliştirilen yeni nesil dijital yayın çözümünü dünyanın en prestijli futbol karşılaşmaları olarak kabul edilen Premier Lig stadyumlarına taşıyor.

ÖNCE BAYİLERE KURDU
KoçSistem Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Barış Öztok, ortak tanıtım toplantısında yaptığı konuşmasında, "Birlikte oluşturulan çözümün, bugüne kadar yaklaşık 500 Arçelik ve Beko bayisinde kurulumunu gerçekleştirdik. Fida Film artık tüm salonlarındaki yaklaşık 500 ekranda 'Pixage' ile yayın yapıyor. 2009 sonunda toplam 10.000 ekran 'Pixage' ile yayın yapacak." Arçelik Pazarlama Direktörü Murat Şahin ise şunları ifade etti: "Bayilerimizde kurulum adedini bir yıl içinde 500'den 1500'e çıkartmayı planlıyoruz." Şahin, "Yurtdışındaki uygulamalarımıza, ilk olarak Liverpool Stadı ile başladık. Bugün Anfield Road Stadyumu'na gittiğinizde tüm kurumsal alanlarda hatta VIP salonlarında dahi Beko'yu göreceksiniz. Koç- Sistem'in geliştirdiği 'Pixage' adlı yazılım ile Liverpool FC TV'nin içerikleri Beko ekranlarından yayımlanıyor. İkinci projemiz West Bromwich Albion. Üçüncü stadımız Sheffield United, ardından İskoçya'da Celtic, Blackburn Rovers ve Queen's Park Rangers, var. Bu yıl İngiltere Premier Lig'deki 20 kulübün stadında kurulum tamamlanmış olacak" dedi.

BİZE ULAŞIN