Kapalıçarşı ve Mısır Çarşısı AYD üyesi oldu

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD), dünyanın ilk ve en büyük alışveriş merkezlerinden Kapalıçarşı ile birlikte Mısır Çarşısı;nı üyeleri arasına kattı.

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Cumartesi 17.10.2009 12:53 ABONE OL
AYD'den yapılan açıklamada, uzun vadeli ve sürdürülebilir çözümler sunarak sektöre sorumlu liderlik yapmak üzere kurulan AYD'nin toplam üye sayısının 61'e yükseldiği belirtilerek, AYD'nin, üyelerinin kontrolünde bulunan faaliyet halindeki 2,6 milyon metrekarelik kiralanabilir AVM alanı ile sektörün çoğunluğunu temsil ettiği vurgulandı.

Açıklamada, 30 milyar dolara yaklaşan yatırımı ve 300 bin kişiye sağlanan iş imkanı ile ülke ekonomisine önemli katkıda bulunan AVM sektörünün lider kurumu AYD'nin, dünyanın ilk ve en büyük alışveriş merkezlerinden olan Kapalıçarşı ile birlikte Mısır Çarşısı'nı da üyeleri arasına katarak yine bir ilki gerçekleştirdiği ifade edildi.

Perakendeciler, tüketiciler ve sektörel çözüm ortakları ile birlikte organize perakende sektörünün gelişimine katkıda bulunan AYD'nin onursal üyelerinin, kaybolmaya yüz tutmuş birçok mesleği, kendine has kültürüyle yaşattıkları belirtildi.