Kurbanlık fiyatları cep yakıyor

Kurban Bayramı yaklaşırken, kurban keseceklerin de kurbanlık telaşı başladı. 27 Kasım'da başlayacak olan Kurban Bayramı öncesinde kurbanlık hayvan fiyatlarının kurbanlıkların az olması nedeniyle yükseldiği bildirildi.

Kurbanlığını şimdiden almak isteyen vatandaşların çok olması, pazara gelen hayvan sayısının az olması fiyatların artmasına yol açıyor.

Büyükbaş hayvanların bin 500 ile 2 bin 500 lira arası küçükbaş hayvanların da 350 ile 600 lira arası satıldığı pazarda vatandaşlar Kurban Bayramına yaklaşılan her hafta fiyatların artacağına inanıyor.

Bu fiyat artışlarının sebebinin ise Türkiye genelinde hayvanın az talebin çok olmasından kaynaklandığını söyleyen satıcılar, Kurban Bayramı'nın iyice yaklaşmasıyla hayvan fiyatlarının tavan yapabileceğini vurguluyor. Simavlı celep Mehmet Yenen, üreticinin kurban bayramına iki ay kala kurbanlıklarını elinden çıkardığını bildirdi. Yenen, Kurban bayramının yaklaşmasıyla vatandaşların kurbanlıklara daha fazla para ödemesinin gündemde olduğunu bildirdi.
BİZE ULAŞIN