Aktif Bank bölgesel hizmet verecek

Aktif Bank, Uluslararası İslami Ticaret ve Finans Kuruluşu ile bölgesel işbirliği anlaşması imzaladı. Banka, ITFC'nin ürünlerini 7 ülkede pazarlayacak

Cumartesi 07.11.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 07.11.2009
ABONE OL
Aktif Bank, ticaretin finansmanı konusunda Uluslararası İslami Ticaret ve Finans Kuruluşu (ITFC) ile bölgesel işbirliği anlaşması imzaladı. Anlaşmayla banka, Türkiye, Azerbaycan, Kırgızistan, Tacikistan, Türkmenistan, Özbekistan ve Arnavutluk'ta ITFC'nin ürün ve hizmetlerini bu ülkelerde faaliyet gösteren firmalara sunacak. Bu işbirliği kapsamında Aktif Bank pazarlama, operasyon, krediler, hazine, danışmanlık ve diğer bankacılık alanlarını kapsayan geniş bir yelpazede hizmet sunarken, bu ürün ve hizmetlerin Türkiye ve çevre ülkelerde yaygın olarak kullanılması ve ticaretin geliştirilmesi amaçlanıyor. ITFC CEO'su Waleed Al-Wohaib, 1977'den bu yana 32 milyar doları aşan ticari ve finansman fonu sağlayan ITFC'nin Türkiye'de şu andaki operasyonlarının hacminin 250 milyon dolara ulaştığını, buradaki güçlü ortaklarıyla beraber bunu daha da üst seviyeye çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

ÜLKE SAYISI ARTACAK
Aktif Bank Genel Müdürü Önder Halisdemir ise bu işbirliği sayesinde firmaların avantajlı koşullarda ve 12 ayı aşan vadeler ile geleneksel ticaret finansmanı ürünlerinin yanı sıra alternatif finansman araçlarına da kavuşacaklarını belirtti. Aktif Bank'ın üç ülkede faaliyet gösterdiğini hatırlatan Halisdemir, 4-5 ay içinde yeni bir ülkeyi daha müjdeleyeceklerini bildirdi.