Jolly Tur, küçük çocuklara hayallerinin tatilini soruyor

Milli Eğitim ile bir proje düzenleyen Jolly Tur, hayalindeki tatili resmeden çocuklara hayal gibi tatiller armağan edecek. Jürinin seçeceği ilk 12 resmin sahipleri ödül kazanacak

Pazar 15.11.2009
ABONE OL
Jolly Tur, Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle Türkiye genelinde ilköğretim öğrencilerini sanatla buluşturuyor. Jolly Tur tarafından düzenlenen ve Türkiye'deki bütün ilköğretim öğrencilerinin katılımına açık olan "Hayalinizdeki Tatil" temalı resim yarışmasında seçilecek 12 resmin sahibine sürpriz hediyeler verilecek. Bunlar arasında yarışmanın birincilerini, eğlence diyarı Paris Disneyland'da masal gibi bir seyahat bekliyor. İkincilik kazanan çocuklar Akdeniz'in incisi Belek'te Cornelia De Luxe otelinde unutulmaz bir tatilin farkını hissedecek. Yarışmada üçüncülüğe hak kazanan çocuklar ise eşsiz güzellikleriyle bir doğa harikası olan Kapadokya ile buluşacak. Ödüllerini festival havasında düzenlenecek özel bir törenle alacak olan çocuklar, hayallerindeki tatili 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramında değerlendirebilecek. Çocukların hayalleri ise 2010 yılında Jolly Tur'un takvim ve ajanda sayfalarını süsleyecek. Çocukların yaratıcılığını ön planda tutmaya özen gösteren ve çocuklarımıza küçük yaşlarda aşılanan sanat sevgisinin onlar büyüdükçe katlanacağına inanan Jolly Tur, geleneksel hale getireceği resim yarışmasını her yıl daha çok çocukla paylaşabilmeyi hedefliyor ve küçük büyük herkesi çocukların hayallerini paylaşmaya davet ediyor. İlköğretim 3, 4, 5 ve 6'ncı sınıf öğrencileri arasında dört kategoride olan yarışmada her kategori kendi içinde değerlendirilecek.

15 ARALIK'A KADAR SÜRE

Jüri üyeleri arasında Abdülkadir Günyaz, Ebru Akkamış, Zerrin Tekindor, Figen Yanık, Fecir Alptekin, Nora Nomi, Ece Şeki ve Tülin Vardar yer alacak. Çocuklar "Hayalinizdeki Tatil" temalı tek bir resimle yarışmaya katılabilecek. Minik ressamlar, her türlü resim ve boya malzemesini kullanarak hayallerindeki tatilleri 35 cm x 50 cm ölçülerindeki resim kâğıdına resmedecek. Yarışmaya katılan çocukların, resimlerini en geç 15 Aralık 2009'a kadar, PK 87 34361 Şişli İstanbul adresine göndermeleri gerekiyor. Yarışma ile ilgili ayrıntılara www.jollytur.com/hayalinizdekitatil internet adresinden ulaşılabilir.