Yeni Doblo, 'Ram' adıyla ABD'ye ihraç edilecek

Bursalı Doblo, 'Ram' markasıyla 2012'de ABD'ye ihraç edilecek. Doblo, Transit Connect'ten sonra otomotivin anavatanına satılan ikinci Türk malı araç olacak

Pazartesi 16.11.2009
ABONE OL
TOFAŞ'ın Bursa tesislerinde üretilen yeni Doblo'ya ABD yolu gözüktü. Fiat'la birlikte Chrysler Grubu'nun da CEO'su olan Sergio Marchionne, yeniden yapılanma planı dahilinde 2012'den itibaren Fiat fabrikalarından küçük boyutlu bir hafif ticari aracın ABD'de 'Ram' markasıyla satılacağını duyurdu. Marchionne'nin sözünü ettiği bu hafif ticari modelin Bursa'da üretilen yeni Doblo olduğu ortaya çıktı. Planlara göre, Yeni Doblo'nun Amerika'da üretilmesi düşünülüyor. Tofaş, WCM'de ulaştığı "Gümüş Seviye" (Dünya Klasında Üretim) ödülünü, Türkiye'de düzenlenen bir törenle aldı. Fiat Dünyası içinde "Dünya Klasında Üretim" alanında "Gümüş" seviyeye ulaşan ilk üretim merkezi unvanına sahip Tofaş, WCM ekiplerinin yaptığı son denetim sonrasında bu seferde Fiat Dünyası'nın "en yüksek kaliteli ve güvenli üretim yapan" fabrikası seçildi.

ABD'ye satılan ikinci Türk araç
Tofaş'ın Bursa tesislerinde üretilen Yeni Doblo, ABD'de Ram markasıyla satılacak. Yenilenen Doblo, Transit Connect'ten sonra otomotivin anavatanı ABD'ye satılan ikinci Türk malı araç olacak.