Tulip Gayrimenkul, Esenyurt'ta 35 bin liradan daire satacak

Turkuaz projesinin ardından, Esenyurt'ta Tulip 360 projesine başlayacak olan Tulip Gayrimenkul metrekaresi bin liradan daire satacak. Projede 35 metrekare 1+1 dairenin fiyatı 35 bin lira olacak

Pazartesi 23.11.2009
Son Güncelleme: Pazar 22.11.2009
ABONE OL
Küçük metrekarekli konutlar üreterek, metrekaresi bin TL civarından satışa sunan inşaat şirketleri arasına bir yenisi daha eklendi. Bahçeşehir'de Tulip Turkuaz projesinin inşaatına devam eden Tulip Gayrimenkul, Esenyurt'ta başlayacağı 2 bin 800 konutluk Tulip 360 projesinde 35 metrekarelik daireleri 35 bin liradan satışa sunacak. Tulip ayrıca 2010 başında Tulip Towers projesine de başlayacak. Tulip, Ispartakule mevkiinde satışına devam ettiği Tulip Turkuaz için Ankara'da da bir satış ofisi açtı. Ankara Sheraton Hotel'de düzenlenen açılış kokteylinde konuşan Tulip Turkuaz İcra Kurulu Başkan Vekili Murat Mertoğlu, "TulipTurkuaz, sadece İstanbul değil, tüm Türkiye'den talep görüyor. Bu talep çerçevesinde Tulip Turkuaz'ın Ankara satış ofisini açarak gelen taleplere daha kolay ve yerinde cevap verebilmeyi amaçlıyoruz" dedi. Açılış sonrası Sabah'ın sorularını yanıtlayan Tulip Turkuaz İcra Kurulu Başkanı Burak Erten Tulip Turkuaz için şu ana kadar öz kaynaklarından yaklaşık 70 milyon TL'lik yatırım gerçekleştirdiklerini kaydetti. Krize rağmen iyi bir satış grafiği yakalladıklarını anlatan Erten, projenin satışa çıktığı Haziran ayından bu yana 1. etapta yer alan 317 dairenin yüzde 40'ının satışını gerçekleştirdiklerini açıkladı.

2010'DA İKİ YENİ PROJE

Yeni projeler hakkında da bilgiler veren Erten, "2010'un ilk aylarında Tulip Turkuaz projesinin hemen yanında bir residence ve alışveriş merkezi projesine başlayacağız. Projede 30 katlı iki kulede 488 daire bulunacak " dedi. Erten, 150 milyon dolara mal olacak projede metrekare satış fiyatının 2 bin TL civarında olacağını söyledi. 2-3 ay içinde Esenyurt'ta Tulip 360 projesine de başlayacaklarını açıklayan Erten, "2 bin 800 konutluk Tulip 360'da metrekaresi bin liradan bir başka ifadeyle 35 bin liradan başlayan fiyatlarla daire satacağız. Projede ağırlık 1+1'lerde olacak" diye konuştu. Erten projenin yatırım maliyetinin ise 200 milyon TL olacağını kaydetti.