Haber turu

Merkez yanlışından döndü
SABAH Ekonomi'nin dikkat çektiği Merkez Bankası haftalık bültenindeki yanlış veriler düzeltildi. Banka açıklamasında şöyle denildi: "Teknik aksaklık nedeniyle 26 Kasım haftalık bülteninde yayımlanmak üzere derlenen ve 13 Kasım'a ait henüz tamamlanmamış veriler, internet sitemizde ilgili Excel formatlı dosyada bir süre yer almıştır. Teknik aksaklık fark edilerek düzeltildi." Banka bülteninde, 6 Kasımda 94 milyar dolar olan döviz tevdiat hesaplarının 13 Kasım'da 74 milyar dolar olduğunu açıklamıştı.

İş Yatırım Dubai'ye giriyor
İş Yatırım Menkul Değerler sermaye piyasalarında faaliyet göstermek üzere Dubai'de yerleşik "Is Investment Gulf Ltd." unvanlı şirket kurdu. 1 milyon doları ödenmiş 5 milyon dolar sermayeli bir şirket kurulma kararı borsaya bildirildi.

Koza Altın 2010'da borsada
Koza Madencilik ve İpek Matbacılık'ın dolaylı bağlı ortaklığı Koza Altın İşletmeleri halka arzediliyor. Ak Yatırım'dan bir yetkili Reuters'a yaptığı açıklamada hisselerin arzının 2010'un ilk yarısında tamamlanmasının hedeflendiğini bildirdi. Arz için Ak Yatırım yanında İş Yatırım da yetkilendirildi.

Hazine 1.2 milyar borçlandı

Hazine, 7 yıl vadeli TL cinsi değişken kuponlu tahvil ihalesinde ROT'a yapılan satışlarla birlikte net 1 milyar 236.5 milyon TL borçlandı. İhalede ortalama faiz yüzde 2.31 olarak gerçekleşti.

BİZE ULAŞIN