TÜRSAB'a 6. kez başkan olan Ulusoy horon tepti

Üst üste altıncı kez TÜRSAB Başkanı seçilen Başaran Ulusoy zaferini horon tepip, kolbastı oynayarak kutladı

Pazartesi 07.12.2009
ABONE OL
TÜRKİYE Seyahat Acenteleri Birliği TÜRSAB'ın 19'uncu Olağan Genel Kurulu'nda Başaran Ulusoy yeniden başkanlığa seçildi. Böylece Ulusoy, üst üste altıncı kez başkan seçilmiş oldu. bin 951 üyeden bin 317 kişinin oy kullandığı Genel Kurul'da Başkan Ulusoy oyların 974'ünü aldı. Ulusoy'un rakiplerinden Serhat Uslan 319, Cem Polatoğlu 268 oy aldı. En yakın rakibi Uslan ise resmi sonuçlar açıklanmadan Ulusoy'u kutlayarak delegeleriyle birlikte seçim salonundan ayrıldı. Ulusoy zaferini 'Recebim' lakaplı sanatçının'Hey gidi hey Karadeniz 'müziği eşliğinde horon teperek kutladı. Ardından ise Ankara havası ile kolbastı oynadı.

İLK TEBRİK BAKANDAN
Ulusoy, seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından yaptığı konuşmada "TÜRSAB beni kavga gürültü değil hizmet yapacaksın diye terbiye etti" dedi. 2 yıl daha başkanlığa devam edeceğini söyleyen Ulusoy, "Bizim sektörümüz bir ekip meselesi. Yamalı bohça işi değil. Ben burda tek başıma bu seçimi kazanmadım. 9 kişilik asil üyelerle değil arkamda 5 bin 500 kişilik TÜRSAB ordusunu görüyorum" dedi. 'Bu bayrağın altında hizmet ettiklerini söyleyen Ulusoy " Bizi kaşımaya çalışanlar sigortamınız attırmasın" diye konuştu. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay Ulusoy'u ilk kutlayan isim oldu.

RECEBİM CD'Sİ GETİRİLDİ

Genel Kurul salonunda ismi açıklanmayan bir delegenin telefon melodisi olan Kurtlar Vadisi dizisinin müziği salonda bir süre çalındı. Ulusoy'un başkanlığı kazandığının açıklanmasının ardından ise Recebim isimli sanatçının "Hey gidi hey" müziği salonda yankılandı.