Ressam İsmail Acar Harvey Nichols Home'da köşeyi şimdiden kaptı

TulipArt markasıyla ev dekorasyonu sektörüne giren ressam İsmail Acar, 2010 Ocak'ta Kanyon'da açılacak Harvey Nichols Home mağazasında köşe açacak. Mağazada 2 bin $'a ayna, 100 bin $'a Kaplumbağa Terbiyecisi heykeli satılacak

Salı 08.12.2009
ABONE OL
Ressam İsmail Acar, bu yıl içinde TulipArt markasıyla girdiği ev dekorasyonu sektöründe 'köşeyi kaptı'. Ünlü İngiliz markası Harvey Nichols, Kanyon Alışveriş Merkezinde Ocak 2010'da açacağı ev dekorasyon mağazası Harvey Nichols Home'da ressam Acar'ın ürünlerini sergilemesi için bir köşe ayırdı.

AR-GE ATÖLYESİ GİBİ
Ürünleri arasında 2 bin dolarlık bir aynadan Osman Hamdi'nin ünlü eseri 'Kaplumbağa Terbiyecisi'nin 100 bin dolarlık heykeline kadar her şeyin olacağını söyleyen Acar, "Markanın ilk olarak İstanbul ve Ankara mağazalarında olacağız. Daha sonra ise Londra ve Dubai'deki mağazalarında yer alabiliriz" diye konuştu. Aslında 90'lı yılların başında Ralph Lauren gibi ünlü markalara ev dekorasyonu ürünleri satmaya başladığını söyleyen Acar, "Resim gibi ev dekorasyon ürünleri de benim kendimi şarj edebileceğim bir alan. Ev dekorasyon ürünlerini aslında uzun zamandan bu yana teker teker yapıyordum. Ancak bu yıl Özlen Çopuroğlu ile birlikte bunları tek bir çatı altında toplamaya karar verdik. TulipArt bu şekilde ortaya çıktı" diye konuştu. Resimden bir koltuk, kitap raflarından paravan, camaltı boyama sanatından ise aynalar yapan Acar, "Burası bir Ar-Ge atölyesi gibi olacak. Ancak endüstriyel bakış açısı yok. Seri üretim olmayacak" diye konuştu.

'BU BİR İSTANBUL 2010 PROJESİDİR'
TULİPART'IN
aslında İstanbul 2010 Kültür Başkenti projesi çerçevesinde kurduğunu söyleyen Acar, "Bu bir 2010 İstanbul projesidir. İstanbul için proje üretmek için gidip bir yerlerden para istemeye, 2010 ajansının kapısını çalmaya gerek yok. Ben ressam olarak İstanbul için bunu yapabiliyorum" diye konuştu. Sanatın çok pahalı hale getirilerek toplumdan uzaklaştırıldığın söyleyen Acar, "Sanat eseri dokunulmaz bir şey olmamalı. Sanatı yaşamın içine dahil etmek lazım" diye konuştu.

KUVEYT'TEN 100 BİN TL'LİK SİPARİŞ GELDİ
OSMAN
Hamdi'nin ünlü eseri Kaplumbağa Terbiyecisi'nin üç boyutlu heykelini de yapan Acar, ilk olarak Kuveyt'ten bir mimardan sipariş aldığını söyledi. Acar heykelin fiyatının 100 bin TL olduğunu da kaydetti. Ürünlerinin sadece ünlülerin ya da zenginlerin evinde olmayacağını söyleyen Acar, "Bir otel lobisinde de bu ürünleri bulabileceksiniz" diye konuştu.