Ucuz elektronik çılgınlığı

Ankara'da dev teknolojik market zinciri Media Markt'ın açılışından saatler önce vatandaşlar kuyruğa girdi.

Perşembe 10.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 10.12.2009 09:59
ABONE OL
Bazı vatandaşlar kuyrukta beklerken kağıt oynayarak vakit geçirirken, bazı vatandaşlarda yanlarında geçirdikleri piknik tüpüyle çay demleyerek soğuk havadan korunmaya çalıştı.

Media Markt'ın Türkiye'deki 14., Ankara'daki 3. mağazasının açılışında indirimli ve kampanyalı ürünlerden almak isteyen yüzlerce vatandaş, akşam saatlerinden itibaren Kentpark Alışveriş Merkezi'ndeki mağaza önünde sıraya girdi. Vatandaşların yoğun ilgisi karşısında mağaza yetkilileri kuyrukta bekleyenlere yağmur ve battaniye dağıttı. Mağaza çevresinde vatandaşların rahat ve güvenli bir biçimde alışveriş yapmaları için 600 güvenlik görevlisi görev yaparken, mağaza girişinde olası bir izdihama karşı
bariyer ve geçiş noktaları kuruldu. Mağazanın açılışından saatler önce kuyruğa giren vatandaşlar vakit geçirmek için yanları getirdikleri oyun kağıtlarıyla oynarken, bir yandan da piknik tüpleriyle çay demleyerek soğuk havadan korunmaya çalıştı.

Mağaza yönetimi tarafından açılışın yapılacağı sabah saatlerine dek kuyrukta bekleyen vatandaşların vakit geçirmeleri için özel gösteriler sunuldu. Ayrıca kurulan sinevizyon ile Şahan Gökbakar'ın 'Recep İvedik' adlı filmi gösterilerek vatandaşların eğlenceli anlar geçirmesi sağlandı. Saatler öncesinden kuyruğa giren bazı vatandaşlar, mağazanın açılması ile birlikte birçok indirimli ürünlerden yararlanmak istediklerini söyleyerek, sırada beklerken vakit geçirmek için oyun kağıdı getirdiklerini ve mağaza yönetiminin vatandaşların mağdur olmamaları için verdikleri battaniye ve yağmurluklardan dolayı memnun olduklarını söylediler. Toplam 4 bin 500 metrekare alanda kurulan mağazada, dünya markalarında oluşan 55 bin ürün yer alıyor.