Süzer Grubu, KFC ve Pizza Hut hisselerinin tamamına sahip oldu

Kentucky Fried Chicken ile Pizza Hut restoranlarının Türkiye'deki yatırımcısı Turkent Gıda A.Ş'nin yüzde 50 hissedarı olan Süzer Grubu, şirketteki diğer yüzde 50 ortağı Katarlı Almana Grubu'nun tüm hisselerini satın alarak şirketin yüzde 100 sahibi olduğunu açıkladı.

Cuma 11.12.2009 00:00
ABONE OL
Konuyla ilgili açıklama yapan Turkent A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serhan Süzer, "Bugüne kadar Turkent A.Ş.'de sürdürdüğümüz başarılı çalışmaları bundan sonra daha farklı bir vizyonla Türkiye'nin örnek şirketlerinden biri haline getirmek için uğraş vereceğiz. Şirketimizi yatay ve dikey büyütmek için alt yapı çalışmalarına başladık. Hedeflerimize ulaşabilmek için gerekli alt yapıyı oluşturup 2010 yılından itibaren büyüme ivmemizi hızlandıracağız" dedi.

80 ülkede 14 binden fazla noktada hizmet veren KFC (Kentucky Fried Chicken) Türkiye'ye 1989 yılında Turkent A.Ş tarafından getirildi. KFC 41 restoranıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir ve Muğla'da (Dalaman Havaalanı) Pizza Hut ise, 6 ilde 40 restoranı ile hizmet veriyor.