'Gemi lafla değil çalışarak yürür'

Avrupa'da en hızlı büyüyen Media Markt zinciri olduklarını söyleyen Türkiye Genel Müdürü Nuri Topatan "Bu gemi lafla değil, çalışarak yürür" diyerek rakiplerine meydan okudu

Çarşamba 16.12.2009
ABONE OL
Media Markt Operasyonlardan Sorumlu Türkiye Genel Müdürü Nuri Topatan, kendisini 'Anadolu çocuğu', uluslararası markaları ise 'vahşi batılı' olarak konumlandıran zihniyetin, pazarda yaptıkları ile değil, söylemlerle fırsat yakalamaya çalıştığını belirterek, "Media Markt, müşterilerinin cebine giren ve cebinden çıkanı gözeten bir perakende anlayışına sahiptir. Bu yaklaşımı eleştirenlere diyoruz ki, lafla değil, çalışarak yürür bu gemi" dedi. İstanbul Fulya'da açılacak mağaza öncesi basın toplantısı düzenleyen Topatan Topatan, Avrupa'nın en hızlı büyüyen Media Markt zinciri, Türkiye'deki Media Markt'lar olduğunu söyledi. Bu sonucu 'bakmadan almayan' müşterilerine borçlu olduklarını kaydeden Topatan "Türkiye'de geride bıraktığımız iki yıldan bu yana yaptığımız tüm reklam kampanyalarında bu kadar sıradışı olmamızın sebebi, müşterilerimizi her şeyden değerli görüyor olmamız" dedi.

REKABET KIZIŞTI

Teknoloji artık bir lüks olmaktan çıktığını belirten Topatan müşterinin istediğine anında ulaşabilmesi gerektiğini söyledi. Müşterinin tercihleri ile birlikte, teknoloji perakendeciliğindeki rekabetin kızıştığına dikkati çeken Topatan, hedeflerini 'teknolojiye en çabuk ulaşılabilen nokta olmak' olarak açıkladı.

'BEST BUY'LA REKABET ARTAR FİYAT DÜŞER'
TOPATAN, ABD'li teknoloji market zinciri Best Buy'ın Türkiye'de mağaza açmasının rekabeti nasıl etkileyeceği yönündeki soruya "Bir kıtadan, başka bir kıtaya geçmek değişiklikler yaratır. Rekabet daha da canlanacak. Fiyatlar düşecek. Müşteri kazanacak. Yatan aslanlar avlanmaz. Her zaman aç olacaklar. Biz her zaman avlarız. Her zaman en iyi fiyatlar olacak'' şeklinde konuştu.

600 GÜVENLİK GÖREVLİSİ ÇALIŞACAK
MEDİA Markt 15'inci mağazasını diğerlerinden farklı olarak İstanbul'un merkezinde kuracak. Fulya'daki 4 bin 800 metrekarelik 50 bin ürünün sergileneceği mağaza yarın sabah 6'da açılacak. Beşiktaş mağazasında tıkanıklık yaşanabileceğini bunun için Valilikten izin aldıklarını söyleyen Topatan "3.5 kilometre bariyer kuracağız. 600 güvenlik görevlisi bulunacak" dedi. Topatan, Türkiye genelindeki önemli il ve ilçe merkezlerinde olmayı planladıklarını belirtti.