TEKEL işçilerinden protesto

Tekel işçileri, kendilerini 4/C kapsamına alan hükümetin dikkatini çekmek için yarı çıplak halde havuzda Türk bayraklı protesto gösterisinde bulundu.

Çarşamba 16.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 16.12.2009 15:44
ABONE OL
Yurdun çeşitli yerlerinde 4/C kapsamına alınmayı protesto için Ankara'ya gelen eylemci Tekel işçileri, iki farklı noktada eylemlerini sürdürüyor. Dün geldikleri Ankara'da Söğütözü'ndeki AK Parti önünde protesto gösterilerinin ardından, geceyi Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda geçiren işçiler, bugün sabah ikiye bölünerek eylemlerini iki farklı noktada gerçekleştirmeye başladı.

Bir grup AK Parti Genel Merkezi önünde, diğer grup ise Sıhhiye'deki Abdi İpekçi Parkı'nda protestolarına devam ederken, her iki gruba da polis, dağılın uyarısına uymadıkları için biber gazı ile müdahalede bulundu.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

Biber gazlı müdahaleden sonra dağılan gruplar tekrar belirledikleri eylem noktasında buluşarak gösterilerine devam etmeye başladı.

Bu arada, Abdi İpekçi Parkı'nda 6-7 kişiden oluşan Tekel işçi grubu, yarı çıplak halde havuza girerek protesto gösterisi yaptı. Ellerinde Türk bayrakları bulunan işçiler, 4/C kapsamına alınmaya karşı çıkarak, özlük haklarının iadesini istedi.