Öğrenmenin sınırı yok

Cuma 18.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 18.12.2009 16:51
ABONE OL
Garanti Bankası'nın öğretmenlere yönelik sürdürülebilir projeler gerçekleştirmek amacıyla kurduğu Öğretmen Akademisi Vakfı'nın (ÖRAV), Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) işbirliğiyle başlattığı Öğretmenin Sınırı Yok projesi kapsamında, öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimine destek vermeyi amaçlayan eğitimleri sürüyor..

Nisan 2009'da başlayan eğitimler, Türkiye'nin dört bir yanından gelen taleplerle devam ediyor. Bugüne kadar Ankara, Balıkesir, Bursa, Bolu, Çankırı, Düzce, Edirne, Gaziantep, Hatay, İstanbul, Karabük, Sakarya, Şanlıurfa ve Diyarbakır'da toplam 5 bin 500 öğretmene yüz yüze eğitim veren ÖRAV, proje kapsamında 100 bin öğretmene ulaşmayı hedefliyor.

Öğretmenin Sınırı Yok projesinde eğitimlerde "İletişim Becerileri", "Sınıf Yönetimi", "Ölçme ve Değerlendirme" konu başlıkları işleniyor. Eğitime katılan öğretmenlere MEB onaylı sertifika veriliyor. Kendi okullarında düzenlenen ve 2,5 gün süren yüzyüze eğitimleri alan öğretmenler, takip eden bir yıl boyunca ÖRAV'ın sanal öğrenme ortamı eKampüs aracılığıyla da eğitimlerine devam ediyor. Eğitimlere katılım gönüllülük esasına dayanıyor ve ücret alınmıyor.