Limon yine genel kurulda

Pazartesi 21.12.2009 00:00
ABONE OL
TEKEL işçilerine yönelik polis müdahalesinin ardından ilk olarak eylem sırasında gözüne biber gazı sıkılan CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal tarafından getirilen limon bu kez de MHP'li Ali Uzunırmak tarafından Genel Kurul salonuna getirildi. Uzunırmak, limonun tekel işçilerinin direnişinin simgesi olduğunu belirterek konuşma kürsüsüne limon bıraktı.

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile Bayındırlık ve İskan Bakanlığı bütçeleri üzerine MHP grubu adına söz alan Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, Meclis kürsüsüne elindeki limonla çıktı. Uzunırmak, limonu göstererek "Limon tekel işçilerinin direnişinin simgesi oldu." dedi. TEKEL işçilerinin taleplerinin görmezden gelinmemesi ve üzerlerine biber gazı sıkılmaması gerektiğini belirten Uzunırmak, "TEKEL işçilerinin direniş sembolü" olarak ifade ettiği limonu konuşma kürsüsüne bıraktıve konuşmasını bu şekilde sürdürdü.

-DAHA ÖNCE DE ÇETİN SOYSAL BAKAN ATALAY'A HEDİYE ETMİŞTİ-

Abdi İpekçi Parkı'nda TEKEL işçilerinin eylemi sırasında sıkılan biber gazından etkilenen CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal'ın, gözlerini ve yüzünü limonla silmişti. Çetin Soysal daha sonra da İçişleri Bakanlığı bütçesinin Genel Kurul'da görüşülmesi sırasında Bakan Atalay'ın önüne limon bırakmıştı.