Haber turu

Thilo Sarrazin'in açıklamaları ırkçı
Türkleri, 'manavcılıktan başka bir şey bilmezler' sözleri ile suçlayan Almanya Merkez Bankası Yönetim Kurulu üyesi Thilo Sarrazin'in hakkında hazırlanan bilirkişi raporu da Sarrazin'in açıklamalarının 'ırkçı' olduğuna karar verdi. Sarrazin'in aynı zamanda üyesi olduğu SDP partisinden ihraç edilmesini isteyen partinin Spandau ve Alt-Pankow teşkilatlarının talebi üzerine hazırlanan raporda, Sarrazin'in en aşırıya kaçan ifadesinin, "Devletten geçinen, çocuklarının eğitimine yeterince ilgi göstermeyen ve sürekli yeni küçük başörtülü kızlar üretenleri kabul etmek zorunda değilim" şeklindeki sözleri olduğu belirtildi.

Saab'a Formula 1'in sahibi de talip oldu
Formula 1'in patronu Bernie Ecclestone ile Lüksemburg merkezli özel yatırım şirketi Genii Capital de, İsveçli otomobil üreticisi Saab'ı satın almak için ABD'li otomotiv üreticisi General Motors (GM) ile görüşme yapıyor. Saab'ı kapatma kararına rağmen GM'in İsveçli bir konsorsiyumdan da Saab için üçüncü bir teklif aldığı bildirildi. Ecclestone, Saab'ın, ihmal edilmiş bir marka olduğunu belirterek, "Şu anda sahibi değiliz, neler olacağına bakacağız'' dedi.

AB, ekonomi defterlerini didik didik ediyor
Yunanistan'ın ekonomik istikrar programını açıklamasının ardından bu ülkeye gelen AB Komisyonu ile Avrupa Merkez Bankası uzmanlarının hükümetin mali konularında sıkı denetlemelerde bulundukları bildirildi. AB yetkililerinin, Yunanistan'ın en kısa sürede krizden çıkması için, "acıtacak önlemlere'' gidilmesi gerektiğini net olarak ortaya koydukları öğrenildi.

SİGARADA İNDİRİM SAVAŞLARI

EN BAŞARILI PATRONLAR
BİZE ULAŞIN