Mustafa Koç tekne ile şamandıraya çarptı bacağı kırıldı

Koç Holding Başkanı Mustafa Koç, önceki akşam kullandığı tekne ile kaza geçirdi. Çırağan açıklarında şamandıraya çarpan teknede bacağı kırılan Koç'un sağlık durumu iyi

Deniz tutkusuyla tanınan Koç Holding Başkanı Mustafa Koç, 13 Ocak akşamı geçirdiği deniz kazası sonrasında Amerikan Hastanesi Acil Servisi'nde tedavi altına alındı. Sağ bacağında kırık olduğu öğrenilen Mustafa Koç, ameliyat edildi. Edinilen bilgiye göre, Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Başkanı Victor Fung için daha önce ICC Başkanlığı yapan Rahmi Koç önceki akşam Rahmi Koç Müzesi'nde davet verdi. Davetin ardından Mustafa Koç, Dan Steven adlı konuğuyla birlikte Zuma'ya gitmek üzere Halas adlı teknesiyle yola çıktı. Daha sonra tekne Çırağan Sarayı açıklarında şamandıraya çarptı. Korumaların yattan Koç ve konuğunu çıkarabilmek için camları kırdığı öne sürüldü. Sağ bacağında kırık meydana gelen Koç, Amerikan Hastanesi'nde ameliyat edildi. Ameliyatı gerçekleştiren Prof Dr. Mehmet Demirhan, başarılı bir ameliyat geçekleştirdiklerini belirterek, "Yaklaşık 1.5 saat süren ameliyat neticesinde 'Platotibial kırık' tespit edilip plak ve vida ile kırık onarılmıştır. Hastanın genel durumu iyi olup birkaç gün içinde taburcu olacaktır" dedi.

ZİYARETÇİ AKINI

Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç da, hastanede açıklama yaptı. Mustafa Koç'un 13 Ocak gecesi Haliç'teki bir toplantıdan 20.45'te kendi kullandığı tekne ile dönerken Çırağan Sarayı'nın hemen önündeki bir dubaya çarptığını ve bacağından yaralandığını belirten Koç, "Kendisi yardım talebinde bulunmuştur. Sahil Güvenlik, Kıyı Emniyet ve bizim tarafımızdan yardım edilmiştir. Kıyı Emniyet'in botuyla sahile çıkarılıp hastaneye kaldırılmıştır. Teknenin batması veya insanların denize düşmesi söz konusu değildir" diye bilgi verdi. Haberin duyulmasının ardından hastane ziyaretçi akınına uğradı. İşadamı Faruk Süren "Tarih tekerrürden ibaret. 40 sene önce babası da karşıda aynı deniz kazasını geçirdi" dedi.

ŞAMANDIRANIN AYDINLATILMASI İÇİN BAŞVURUDA BULUNMUŞTUK
MUSTAFA
Koç'un kardeşi Ali Koç, tekneyi Mustafa Koç'un kullandığını bildirdi. Kazaya neden olan şamandıranın aydınlatılmasıyla ilgili başvuruları olduğunu belirten Koç, şunları kaydetti: "Gece görülmesi çok zordur. Boyanması ve aydınlatılması ile daha iyi görünebilecek şekilde konumlandırılması daha iyi olacaktır. Geçmişte de bu dubaya çarpmalar olmuştur. Kazanın oluş şekli ise teknenin dubaya çarpması ile birlikte Koç ayağını bir yere çarparak kırmıştır. Teknede Mustafa Koç ile birlikte 5 kişi bulunmaktadır. Yardımcıları da hafif şekilde yaralanmış, aynı hastanede tedavileri yapılmıştır."
BİZE ULAŞIN