İşçiler grevin 2. gününde

TEKEL işçileri, TÜRK İŞ Genel Merkezi önünde sürdürdükleri eylemlerinin 37'inci, TÜRK İŞ Genel Merkez binası içindeki açlık grevlerinin ise ikinci gününe girdiler.

100 TEKEL işçinin başladığı açlık grevi bugün itibariyle 136'ya ulaştı. Açlık grevindeki TEKEL İşçileri 10.00-13.00 arası basın ve aileleri tarafından ziyaret edilebiliyor. 136 işçi açlık grevini sürdürürken, diğer işçiler de eşleriyle birlikte TÜRK İŞ genel merkezi çevresine kurulan çadırlarda açlık grevindeki TEKEL işçilerine destek vererek eylemlerini sürdürüyor.

Tekgıda-İş Genel Sekreteri Mecit Amaç, konuyla ilgili olarak ANKA'ya yaptığı açıklamada, bugün açlık grevine katılan TEKEL işçilerinin sayısının 136'ya çıktığını belirterek eylemlerinin kararlı bir şekilde sürdüğünü söyledi.

TEKEL İŞÇİLERİNE DESTEK İÇİN BİR GÜNLÜK AÇLIK GREVİ

İstanbul'da bir grup demiryolu işçisi, Tekel işçilerine destek amacıyla bir günlük açlık grevi başlattı.
Haydarpaşa Gar önünde toplanan Birleşik Taşımacılık Sendikası (BTS) üyesi bir grup, ''Tekel işçisi yalnız değildir'' şeklinde slogan atarak, gar duvarına, başlatacakları açlık grevine ilişkin pankart astı.

Burada bir açıklama yapan BTS 1 No'lu Şube Başkanı Hasan Bektaş, Tekel işçilerinin bir süre önce eylem başlattığını hatırlatarak, ''Bu haklı direnişi hükümet, itfaiyecilerde, eczacılarda, sağlık çalışanlarında ve diğer hak arayan çalışanlarda olduğu gibi şiddet yoluyla bastırmaya çalışıyor. Ancak bu şiddet hak arayan emekçilerin kararlı ve haklı tutumunu kıramayacaktır. Biz de Tekel işçisine destek olmak için bir günlük açlık grevindeyiz'' dedi.

Bektaş'ın da aralarında bulunduğu altı işçinin bu sabah başlattığı açlık grevinin akşam saat 17.00'da sona ereceği öğrenildi.
BİZE ULAŞIN