Dinç Bilgin ile oğlunun en az 12 yıl hapsi istendi

Çarşamba 27.01.2010
Son Güncelleme: Çarşamba 27.01.2010
ABONE OL
ETİBANK'IN zarara uğratılması davasında Dinç Bilgin ile oğlu Önay Şevket Bilgin'in en az 12 yıl hapis ve zararın 3 katı para cezasına çarptırılması istendi. İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki 27 sanıklı davanın dünkü duruşması sanıkların savunma hazırlaması için ertelendi. Etibank'ın zararının Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na geçtiği 27 Ekim 2000 itibariyle 694 milyon 998 bin dolara ulaştığı
bildirildi.
Özlem SEZER

UZAN'IN VERGİ KAÇAKÇILIĞI DAVASI ERTELENDİ
CEM Uzan'ın da aralarında bulunduğu 5 sanık hakkında "Vergi Usul Kanunu'na muhalefet etmek" suçundan açılan dava İstanbul 8. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülmeye devam etti. Dünkü duruşmada İstanbul 6. Vergi Mahkemesi'nin Mavi Ulaşım ve Haberleşme'nin ticari faaliyette bulunduğu Canlı Telekomünikasyon'un sahte fatura düzenleyerek aldığı usulsüzlük cezasının kaldırılmasına ilişkin kararı bulunup bulunmadığının sorulması için ertelendi.

TAV'İN İŞTİRAKİ BTA MALİYE'YE DAVA AÇACAK
TAV Havalimanları Holding , yüzde 66.66 paya sahip olduğu BTA Havalimanları Yiyecek ve İçecek'in Ekim-Aralık 2007'ye ilişkin Maliye Bakanlığı tarafından kesilen vergi aslı ve vergi cezası için uzlaşma sağlanamadığınıaçıkladı. BTA'nın cezaya karşı dava açacağı belirtildi. Şirketten yapılan açıklamaya göre, kesilen vergi aslı 1.7 milyon lira, cezası ise 1.5 katı olarak hesaplandı.