5.7 milyar dolar ciroya koşacak THY, kontörlerle uçuracak

Türk Hava Yolları ve Avea, yaptıkları işbirliği ile telefon faturalarının her 1 TL'si için 5, her bir kontör için ise 1 mil kazandıracak. THY Genel Müdürü Kotil, bu yıl 30 milyon yolcu, 5.7 milyar dolar ciro hedeflediklerini söyledi

Avea ve Türk Hava Yolları yeni bir mil kampanyası için işbirliğine başladı. Bu işbirliği çerçevesinde Türk Hava Yolları Miles&Smiles üyesi Avea aboneleri, konuştukça uçuş mili, THY ile uçtukça da kontör ve dakika kazanma fırsatı elde edecek. Türk Hava Yolları Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil ile Avea CEO'su Erkan Akdemir dün işbirliğine yönelik açıklamalarda bulundu. Toplantıda THY ile ilgili açıklamalarda bulunan Kotil, THY'nin 2 milyona yakın Miles&Smiles üyesi bulunduğunu, bu üyelerin sayısının her yıl arttığını belirtti.

UÇAKTA İNTERNET DÖNEMİ

Kotil, "Avea abonesi olan Miles&Smiles üyeleri faturalarına yansıyan ücret karşılığı bonus mil kazanıp, bu millerini ödül bilet olarak Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Jetairways ve Star Alliance üyesi havayollarında kullanabilecek ve milleriyle kontör veya dakika alabilecek" diye konuştu. Kotil, Ekim ayı sonunda 12 Boing 777 uçağında canlı televizyon yayını ve kablosuz internet olacağını ve cep telefonu konuşmalarının da yapılabilmesi için çalışmaların devam ettiğini söyledi. Kotil, "2009'u iyi kapadık. 2010'da 30 milyon yolcu, 5,7 milyar dolar ciro ve yüzde 71 doluluk oranı hedefliyoruz. THY diğer havayollarına göre en azından bir 20 puan fark oluşturuyor. Onlar büyüyorlarsa 5 puan bizimki 25 oluyor'' dedi.

New York'a uçanlar 125 dakika kazanacak
Ankara-İstanbul uçuşuna 6 dakika konuşma veya 20 kontör hediye.
İstanbul-New York uçuşu ise Avea abonesine 333 kontör veya 125 dakika konuşma süresi kazandırıyor.
Avea abonesi Miles&Smiles üyeleri de 50 TL'nin üzerinde fatura öderse her 1 TL için 5 mil kazanacak.

BİZE ULAŞIN