"Türkiye'ye yatırım yapın"

Carlyle Grubu'nun kurucularından David Rubenstein, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu gelişmekte olan bazı ülkelere yatırım yapılmasını tavsiye etti

ARALIK ayında Medical Park Sağlık Grubu'nun yüzde 40'ını satın alan ABD'li yatırım devi Carlyle, yatırımcılara Türkiye'yi tavsiye etti. Dünya Ekonomik Forumu'nda konuşan Carlyle Grubu'nun kurucularından David Rubenstein, küresel krizin etkilerinin hafiflemesiyle birlikte gelişmekte olan ülkelerde önemli fırsatların ortaya çıktığını söyledi.

SERMAYE AKIŞI HIZLANACAK

Yatırımcılara Türkiye, Çin, Brezilya, Hindistan ve Kore'yi örnek veren David Rubenstein, "ABD ve denizaşırı ülkelerde de mükemmel fırsatlar ortaya çıkıyor. Gelişmekte olan piyasalar yatırım için en cazip ve hızlı kalkınan bölgeler. Önümüzdeki dönemde bu ülkelere sermaye akışının hızlandığını göreceğiz" dedi.

Akkurt: Kredilerde yüzde 16 artış bekliyoruz

AKBANK Genel Müdürü Ziya Akkurt, kredilerde en az yüzde 20, mevduatta ise en az yüzde 16 büyüme beklediğini söyledi. Davos'ta Reuters Insider'ın sorularını yanıtlayan Akkurt, "Bu yıl kredi büyümesi yüzde 20'nin altında olmayacak" dedi. Bankanın eylül sonu itibariyle sağladığı kredilerin toplamı 43.2 milyar liraya ulaştı. Mevduat toplamı 57.9 milyar lira oldu.

BİZE ULAŞIN