İflastaki Alman Karstadt 300 mağaza teklif etti haddimizi bildik almadık

Çetinkaya Şirketler Grubu Başkanı Fehmi Çetinkaya, Almanya'nın iflas eden mağazalar zinciri Karstadt'tan teklif aldıklarını ancak kabul etmediklerini söyledi

Türkiye genelinde mülkü kendilerine ait olan 3 bin 500 metrekarelik 17 cadde mağazası ve 150-400 metrekare arasında değişen 55 Piyo mağazasıyla faaliyet gösteren Çetinkaya Şirketler Grubu, bu yıl 3 bin 500 metrekare büyüklüğünde 5 yeni mağaza daha açacak. Tüketicilerin beklentilerine cevap verebilmek için alışveriş merkezlerinde (AVM) de hizmet verme kararı aldıklarını kaydeden Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Çetinkaya, Neomarin AVM'den gelen teklifi değerlendirdiklerini bildirdi. Çetinkaya, "Gittiğimiz yerde piyasayı allak bullak edeceğimiz endişesi olduğu için bugüne kadar böyle bir teklif gelmediğini düşünüyorum" dedi. Çetinkaya, bu yıl Suriye, Irak ve Mısır'da mağaza açmak istediklerini söyledi.

HADDİMİZİ BİLDİK

Kriz döneminde Almanya'nın iflas eden mağazalar zinciri markası Karstadt'ın kendilerine teklifte bulunduklarını belirten Çetinkaya, şöyle dedi: "Firma yetkilileri bize gelip 300 mağazayı size devredelim, buradaki 7 milyon Türk Çetinkaya markasını biliyor dedi. Bizim bugüne kadar hiçbir bankadan kredi kullanmayışımız da etkili olmuş tekliflerinde. 300 mağaza ve 98 bin çalışanı yönetmek kolay değil. Haddimizi bildik, teklifi geri çevirdik."

BİZE ULAŞIN