Haber turu-4

Borusan Telekom resmen Vodafone'un
Vodafone Türkiye'nin Borusan Telekom şirketini satın alımı Rekabet Kurulu tarafından onaylandı. Vodafone'dan yapılan açıklamada, Rekabet Kurulu'nun satın alma işlemini onaylamasıyla birlikte Borusan Telekom şirketinin, dün itibariyle resmen Vodafone Türkiye şirketler bünyesine katıldığı kaydedildi. Borusan Telekom, kendi markasıyla ve ticari unvanı Vodafone Alternatif Telekom Hizmetleri A.Ş. olarak faaliyetine aynen devam edecek. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, Rekabet Kurulu'nun kararının, Türkiye ve sektör için her bakımdan ciddi değer yaratacak bir birleşmenin yolunu açtığını bildirdi.

Kontör yerine 5 bin lira istediler, verdi!

Trabzon'da, halkı kontör dolandırıcılarına karşı bilinçlendirmek için çalışma yapan polis, fıkra gibi bir durumla karşılaştı. ATM önleri dahil kentin çeşitli yerlerine uyarıcı broşürasan polis, banka ATM'sinden işlem yaptıktan sonra kendisini arayan ve polis olduğunu söyleyen bir kişinin istediği hesaba 5 bin lira aktaran bir kişinin, dolandırıldığını anlayarak Çarşı Polis Merkezi'ne başvurduğunu öğrendi. Vatandaşa "Uyarı broşürleri astık, görmediniz mi?" diye soran polis, "Gördüm, okudum ama orada kontör yazıyordu" cevabını aldı. Polis broşürdeki "Unutmayın ki polis kontör istemez'' ifadesini, '''Unutmayın ki polis kontör ve para istemez'' diye değiştirdi.

'Çimentoda yeni bir yabancı dalgası bekliyoruz'
Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) Başkanı Adnan İğnebekçili, çimento sektörünün geçen yıl ihracatla birlikte toplam 6 milyar lira civarında ciroya ulaştığını bildirdi. İç piyasada durgunluğun kısa sürede ortadan kalkmayacağı dikkate alınarak, sektör oyuncularının mümkün olduğunca dış piyasalara ağırlık vermesi gerektiğini kaydeden İğnebekçili, ''Bu yıl iç piyasanın yüzde 5 artacağını tahmin ediyoruz. İhracatı da yüzde 5 artırırsak mükemmel olur'' dedi. Rusya ekonomisinin kendini toparlayacağına inandığını ifade eden İğnebekçili, ''Rusya ekonomisine güveniyorum. Ayrıca Soçi Olimpiyatları var 2014'te. 2011'den itibaren Rusya ihracatının yine eski 3 milyonluk rakamlara ulaşacağını zannediyorum" dedi. Adnan İğnebekçili, sektöre yabancı yatırımcıların ilgisinin arttığını, 2011'den sonra bu alanında "yeni bir dalga'' beklediklerini kaydetti.

BİZE ULAŞIN