'Manavgat çöplüğünü verin, golf sahası yapalım'

TÜRKİYE Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu golf turizminin geliştirilmesi icin her türlü teklife açık olunması gerektiğini söyleyerek "Manavgat Çöplüğü verilsin golf sahası yapalım" dedi. Ağaoğlu Karadeniz sahil şeridindeki terkedilmiş kömür ocaklarını bile incelediklerini buraları 12 ile 18 çukurlu golf sahalarını yapımına uygun olduğunu söyledi.

THY'Yİ İKNA EDEMEDİK

Ağaoğlu Antalyadaki lüks golf sahalarına rağmen THY'yi Antalya'dan direkt sefer düzenleme konusunda ikna edemediklerini kaydederek, "THY yetkilileri ile görüştük ama onları direkt sefer düzenleme konusunda ikna edemedik. Görüşmemizden üç hafta sonra British Airways Antalya'dan direkt seferlere başladı" diye konuştu. Turizm Yatırımcıları Derneği Eski Başkanı Oktay Varlıer ise Harran Ovası'nda golf oynanabileceğine inanıyorum" dedi. Varlıer, turizm tesislerinin çok kapsamlı olmasına rağmen tesis dışındaki aktivitelerin 3 yıldız kategorisini geçmediğine de dikkat cekti.

KÖMÜR OCAKLARINI BİLE İNCELİYOR
Ahmet Ağaoğlu Türkiye'de Karadeniz sahil şeridindeki kömür ocaklarını bile 12 ila 18 çukurlu golf sahası yapmak için incelediklerini ifade etti.

BİZE ULAŞIN