Haber turu

Adam & Eve, en erotik 10 otel arasında
Almanya'nın en çok okunan gazetelerinden Bild, Antalya'daki 'Adam and Eve Otel'i, "Avrupa'nın en erotik 10 oteli" arasında gösterdi. Haberde, otelin odalarındaki duvarların aynayla kaplı olmasının, çiftlerin büyük beğenisini topladığı yorumuna yer verildi. Minimalist tarzda döşenmiş odalardaki özel ışıklandırma ve müzik sisteminin de oteli rakiplerinin bir adım önüne geçirdiği kaydedildi. Ünlü seyahat sitesi 'Tripadvisor'daki veriler kullanılarak oluşturulan listede Berlin, Londra, Paris, Prag ve Roma gibi Avrupa'nın önde gelen başkentlerindeki otellere de yer verildi. DIŞ HABERLER

Türkiye'nin dört bir yanını 14 sayfada tanıttı
İngiliz Guardian gazetesi cumartesi günleri yayımladığı 14 sayfalık seyahat ekinde bu hafta Türkiye'yi konu etti. İstanbul Ortaköy'den denize giren gençlerin fotoğraf karesinin yer aldığı ekte Türkiye tüm yönleriyle tanıtıldı. Evliya Çelebi'nin seyahat ettiği yolun Mekke'ye giden hacı adayları için yeni bir 'treking' rotası olabileceğini anlatan bir makalenin yanı sıra şehirler bölümünde Bursa'dan 'Yeni İstanbul' diye bahsedildi. Konya'daki sema gösterileri için de 'büyülü bir atmosfer' tanımı yapıldı.

15 golf sahasından 200 milyon euro geldi
Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, geçen yıl golf turizminde 15 sahadan 200 milyon euro gelir sağlandığını açıkladı. Ağaoğlu, 2009'da krize rağmen 2008'e oranla golf için gelen turist sayısında yüzde 20 civarında bir artış olduğunu dile getirerek, "Turizmde deniz ve güneş haricinde birşey satacağım diyorsanız golfü geliştirmeniz gerekiyor. Şu anda golften Türkiye'nin ekonomisine gelen rakam yüzde birin altındadır. Bunu bir şekilde artırmamız gerekiyor" dedi.

BİZE ULAŞIN