Haber turu...

Avantajlı kampanyanın kapsamı genişletildi
Türk Telekom'un, "Ev Avantaj Akşam'' ve "Ev Avantaj Uzun'' paketlerinin kapsamı genişletildi. Bu paketleri kullanan müşterilerin pazar günleri şehir içi ve şehir dışı tüm aramalarda bedava konuşabileceği bildirildi. Ev Avantaj Akşam paket tarifesinde akşam 18.00'den sonraki gün sabah 08.00'e kadar şehir içi bedava konuşma imkânına tüm şehirlerarasını aramalar, 'Ev Avantaj Uzun' paketinde ise 15 kuruşa bir saatlik konuşmalara şehirlerarası görüşmeler dahil edildi.

Eczacıbaşı'ndan görme engellilere kredi kartı
Eczacıbaşı ile Giesecke& Devrient ortak kuruluşu E-Kart görme engellilere özel kredi kartları üretecek. Kart üzerindeki bilgilerin braille alfabesi ile tekrarlandığı kredi kartları sayesinde, görme engelliler cüzdanlarındaki kartlar arasından doğru kartı rahatlıkla seçebilecek. Görme engelliler için kredi kartı kullanmanın zorluğunu ortadan kaldırma fikrinden yola çıktıklarını belirten E-Kart Genel Müdürü Enver İrdem, "Braille alfabeli kredi kartları ile de görme engellilerin hayatını kolaylaştıracağız" dedi.

Aras Kargo komşu ülkelere açılıyor
Aras Holding Yönetim Kurulu Başkanı Evrim Aras, Türkiye'nin bölgede lojistik üssü olarak öneminin giderek artacağına dikkat çekerek "Aras markasını dünya pazarlarına açarken, önce yakın coğrafyalardan başlıyoruz. Aras markası altında yakında İran'da kargo taşımacılığına başlayacak. Sırada Irak, Suriye, Romanya, Ukrayna var" şeklinde konuştu. Aras,"Kargo taşımacılığı işini öncelikle yakın coğrafyalarda yapabilmek için görüşmelere başladık" dedi.

'Devrim' için 480 milyon lira kaynak
Türkiye'nin milli araba hayali devrim benzini bitince yolda kaldı ancak TÜBİTAK ve Dış Ticaret Müsteşarlığı son 15 yılda en büyük desteği otomotive verdi. İki kuruluşun ar-ge için dağıttığı kaynaklardan en yüksek payı, 480 milyon lirayla otomotiv sanayi aldı. TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Cebeci "Sektördeki Ar-Ge faaliyetleri, sınai mülkiyet haklarına sahip Türk malı ürünleri ortaya çıkardı'' dedi.

BİZE ULAŞIN