Müşterilere ucuz bankacılığı paket paket verecek

Yapı Kredi, kendisi ile daha fazla çalışacağını bildiren müşterileri için daha az işlem ücret ödemeyi öngören yeni hizmet paketi hazırladı

Yapı Kredi vadesiz hesap, internet bankacılığı, kredi kartı, para transferi gibi temel bankacılık işlemlerini tek bir bankada toplayan müşterileri için yeni bir hizmetler paketi hazırladı. Buna göre bireysel müşteriler Meşe, KOBİ müşterileri Çam, profesyonel yatırımcı konumundaki bireysel müşteriler de Ardıç paketiyle daha ucuza bankacılık hizmeti alabilecek. Yapı Kredi Perakende Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nazan Somer, "Bankalar artık ürün odaklı değil, müşteri odaklı çalışma stratejisi izlemeye başladı. Müşteri ile aramızdaki ilişki derinleştikçe avantajlı teklifler sunma imkanımız da artıyor" dedi.

70 BİN ÜYEYE ULAŞTI

Meşe ve Çam paketinin mart ayından itibaren şubeler kanalıyla satışa sunulduğunu anlatan Somer, "Hiçbir reklam kampanyası yapmadan sadece şubelerle bugüne kadar 70 bin paket sattık. Demek ki, pazar da böyle bir ihtiyaç varmış" diye konuştu. Paketlerin yeni müşteri kazanımını da tetiklediğini, paketi öğrenen aktif olmayan müşterilerinin de hizmet almak için başvurduğu bilgisini veren Somer, "Bankacılık hizmetlerini müşteri ihtiyacına göre paketlemeye devam edeceğiz. Önce temel paketlerle başladık. Yılsonunda 6 pakete ulaşmayı hedefliyoruz. Bu paketler kanalıyla 2010 sonuna kadar 420 bin bireysel, 80 bin de KOBİ müşterisi olmak üzere toplam 500 bin pakete ulaşmayı öngörüyoruz" dedi. Yıllık 79 lira ile 159 arasında bir bedelle sunulan paketlerden alanlar kredi kartı aidatı ve hesap işletim ücreti ödemiyor. Ücretsiz Medline acil sağlık hizmeti, Digitürk veya dergi aboneliği, Yapı Kredi Yayınlarında indirim de içeren paketler tüketiciye yıllık 350 lira ile bin 200 lira arasında avantaj sağlıyor.

Yatırımcıya Ardıç KOBİ'lere Çam
* Ardıç paketinin ücreti yıllık 99 lira. Paketi alanlar hesap işletim ücreti, kartı aidatı ödemiyor.
* 20 TL değerinde Worldpuanın yanısıra, vadeli mevduatta yıllık %1'e varan oranda avantaj sağlanıyor.
* İnternette ücretsiz havale, yüzde 25 indirimli EFT 'ye hak kazanıyor. Müşterilere yıllık asgari 400 lira avantaj sağlıyor.
* KOBİ'lerin bankacılık paketi Çam'ın yıllık ücreti 159 lira. Bu paketi alanlar da nakit destek kredisinde özel fiyatlama ve indirimli kasko imkanından yararlanıyor.

Meşe paketinde neler var?
* 1 Mart'ta sunulan paketin ücreti 79 lira.
* Bu paketi alanlar hesap işletim ücreti, kredi kartı aidatı ödemiyor.
* 20 lira değerinde Worldpuan hediye.
* Maksimum 4 bin lira ile sınırlı olmak üzere ATM'den 2 kat günlük para çekme limiti tanınıyor.
* Akıllı Asistan üyeliği, ücretsiz Medline acil sağlık hizmeti, 3 ay ücretsiz Digitürk aboneliği veriliyor.
* Yapı Kredi Kültür sanat yayınlarında yüzde 25 indirim yapılıyor. Paket tüketiciye yıllık 350-400 lira tasarruf sağlıyor.

BİZE ULAŞIN