Fener borsada da liderliğe oynuyor

Kasımpaşa'yı tek golle mağlup ederek bir puan farkla liderliğe yerleşen Fenerbahçe'nin şampiyonluk şansı artarken, hisseleri de tavan yaptı

Ligin bitimine üç hafta kala 67 puanla liderliğe oturan Fenerbahçe, yeşil sahalardaki başarısını borsada da sürdürdü. Pazar günü oynanan maçta Kasımpaşa'yı tek golle mağlup ederek bir puan farkla zirveye yerleşen Fenerbahçe'nin şampiyonluk şansı artarken, hisseleri de dün tavan yaptı.

DEVLERİ SOLLADI

Hisse sabah açılış ile birlikte yüzde 10 prim yaptı. Öğleden sonra devam eden yükseliş yüzde 22.3'yi geçti. Cuma günü 74 liradan kapanan hisseler dün günü 90.50 liradan tamamladı. Fenerbahçe hisselerinin piyasa değeri cuma günü 1.850 milylar lira idi. Piyasada değeri dün ise 2.263 milyar liraya tırmandı. Böylece Fenerbahçe, Petkim, Fortis, Tekfen, Aygaz gibi şirketleri sollayarak borsanın en değerli otuzbirinci şirketi oldu. İMKB 100 Endeksi günü yüzde 1.51 primle tamamlarken, Fenerbahçe en çok artan hisse oldu. Fenerbahçe hisseleri Beşiktaş derbisi ile uçuşa geçmiş, derbi öncesi 47-53 lira bandında hareket eden hisseler, Fenerbahçe'nin bu maçı kazanmasıyla adeta coşmuştu. Derbi öncesi 49.50 lira olan Fenerbahçe hisselerinde 19 Nisan'dan bu yana yüzde 57'lik artış yaşandı. 15 Nisan'dan buyana artış yüzde 93'ü buldu. Liderliği kaptırdığı Fenerbahçe'nin ardından ikinci sırada yer alan Bursaspor ile berabere kalan Galatasaray'ın hisseleri yüzde 5.26, şampiyonluk şansını yitiren Beşiktaş'ın hisseleri de dün yüzde 2. 87 değer kaybetti.

BİZE ULAŞIN