Raflarda markalı üründe fiyat oyunu oynanıyor

Bakliyat sektörünün önde gelen firmalarından Reis'in Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis, bazı perakende noktalarının markalı ürünleri fiyat kalkanı olarak kullandıklarının altını çizerek, "Raflarda adeta fiyat oyunu oynanıyor. Markalı ürünlerden alınan bedeller ve yaptırımlar, kendi Private Label ürünlerine uygulanmaması ve aradaki kalite farkı; markalı ürün ile Private Label ürün arasındaki fiyat makasını açmaktadır" dedi.

'MARKALI ÜRÜNLER PAHALI'
Mehmet Reis, bazı perakende noktalarının kondisyon bütçesi adı altında aldıkları bedelleri hesaba katmayarak, markalı ürünleri yüksek fiyatla rafa çıkardıklarını vurguladı. Reis, yaşanan sıkıntıları şöyle sıraladı: "Raftaki diğer ürünlere markalı ürünlerden alınan bedeller ve yaptırımlar uygulanmadığı için haksız rekabet oluşmaktadır. Yüksek giriş bedelleri istendiği için bazı market raflarında markalı ürünler yer almıyor. Tüketici markalı ürünleri bazı noktalarda bulamamakta ve bazı noktalarda da yüksek fiyatlarla karşı karşıya bırakılmaktadır."

FASONCULAR İŞSİZ KALACAK
Mağazaların kendi markalarıyla üretiminin her geçen gün arttığını söyleyen Mehmet Reis, fason üretim yapan firmaların işsiz kalabileceklerini söyledi. Reis, "Çünkü perakende noktaları nerede ucuz bulurlarsa orada ürün yaptırıyorlar" dedi.

BİZE ULAŞIN