'Aslan'ın eski stadının arazisi yeniden ihaleye çıkacak

TOKİ, Ali Sami Yen Stadı arsası için verilen 416.5 milyon liralık teklifi yetersiz bularak ihaleyi sürpriz şekilde iptal etti. Yeni ihale, hasılat paylaşımıyla en kısa sürede yapılacak

Galatasaray'ın Seyrantepe'deki yeni stat inşaatı, kulübün Mecidiyeköy'deki eski stadının arazisinin satışına bir kez daha köstek oldu. Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Ali Sami Yen Stadyumu arsası için Aşçoğlu-Nurol ortak girişimince verilen 416.5 milyon liralık teklifi, "iyi ama yetersiz'' buldu. Seyrantepe Spor Kompleksi için öngördüğü maliyetin 270 milyon liradan 310 milyon liraya çıkması nedeniyle daha fazla kaynak ihtiyacında olan TOKİ, Ali Sami Yen arsası için düzenlenen ihaleyi iptal etti. Stad arazisi, daha önce de Seyrantepe spor kompleksi projesiyle birlikte değerlendirilmiş ancak Seyrantepe stadı inşaatında yaşanan gecikme sonra ihale iptal edilmişti.

BAYRAKTAR: ÜZGÜNÜM

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, "Aslında arsa için değerine göre çok iyi fiyat verildi. Ama bizim Seyrantepe kompleksi öngördüğümüzden daha pahalıya mal olacağından daha çok gelir sağlamak amacıyla ihaleyi iptal ettik. Hasılat paylaşımını denemek zorundayız. En kısa sürede ihaleye çıkıyoruz. İyi bir ihaleydi, üzgünüm'' dedi.

Aşçıoğlu: İptal fiyattan kaynaklanmıyor

İhale sonucuna kazandığı gözüyle bakan Yaşar Aşçıoğlu, ihalenin ardından bedeli yüksek bulduklarını söylemişti. İptal kararından sonra SABAH'a değerlendirmede bulunan Aşçiıoğlu, "TOKİ'yi zan altında bırakan yayınlar nedeniyle kurum kendini korumaya almış ve ihaleyi tekrar yapma kararı almıştır. Ben bu iptalin fiyattan kaynaklandığını düşünmüyorum. Yeni ihaleye de gireceğim ve yine alacağım" dedi.

BİZE ULAŞIN