Havuzlu villa reklam oluyor

'Ağa' lakaplı işadamı Ali Ağaoğlu, My World Europe adlı projesinin reklamı için kamera karşısına geçti. Ağaoğlu bugün başlayacak kampanyada CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun referandum öncesi gündeme getirdiği "Havuzlu villa" polemiğine "Herkes havuzlu evde oturacak" sloganıyla gönderme yapıyor

Cuma 24.09.2010
Son Güncelleme: Cuma 24.09.2010
ABONE OL
Başbakan Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun referandum mitinglerine damga vuran 'havuzlu villa' polemiği reklamlara ilham verdi. Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, 12 Dev Adam'a daireler hediye ettiği My World Europe projesinin reklam filminde Kılıçdaroğlu'na nazire yaparak "Herkes yüzme havuzlu evde oturacak" sloganını kullanacak.

'LİDER UMUT VERMELİ'
Dünya Basketbol Şampiyonası'nda final maçında ABD'ye kaybederek dünya ikincisi olan 12 Dev Adam'a ev jesti yapan Ali Ağaoğlu, basketboculara piyasa değeri 400 bin lira olan daireler verdiği Ayazma'daki My World Europe projesinin reklam filmlerinde kendisi oynayacak. Bugün yayınlanmaya başlayacak olan televizyon reklamlarında Ali Ağaoğlu'nun ağzından duyacağımız diğer sloganlar ise "10 bin peşin daire senin" ve "Herkes iyi yaşamayı hak ediyor." SABAH'ın sorularını yanıtlayan Ali Ağaoğlu reklam filminde kullanacağı "Herkes yüzme havuzlu evde oturacak" sloganının 'havuzlu villa' tartışmasına gönderme olduğunu belirterek, "Ben herhangi bir partiye mensup değilim. Anayasa değişikliğinin de konsensusla olması gerektiğini savundum. Referandum döneminde Kılıçdaroğlu'nun 'havuzlu villa' tartışmasını çok yadırgadım. Liderler insanlara umut vermeli. Lider olmanın misyonlarından biri de budur. 'Benim vatandaşım havuzlu evlerde oturmalı' demeli. Bu yüzden bende Kılıçdaroğlu'nun tartışmasına gönderme yapmak istedim ve bir konut projesindeki en büyük yüzme havuzunun yer alacağı yeni projemizin tanıtımında bu sloganı kullanıyorum" dedi. Reklam filmlerinin siyaset dünyasında ve reklam piyasasında yeni tartışmalara neden olacağını ileri süren Ağaoğlu "Tüm reklam yıldızları, sanatçılar Ali Ağaoğlu'nun oynadığı reklamları izleyince çatlayacak" diyerek iddiasını ortaya koydu.