Colins'ten Halkalı'ya konut projesi

Eroğlu Yapı, Küçükçekmece-Halkalı bölgesinde yeni bir konut projesine imza atıyor. Şirket, metrekaresi “herşey dahil” 1.500 liradan başlayan fiyatlarla satışa çıkarılan İstanbul Lounge ile yüzde 5 peşinatla ev sahibi yapmayı hedefliyor.

Salı 28.09.2010 00:00
Son Güncelleme: Salı 28.09.2010 12:43
ABONE OL
Ünlü kot markası Colins'in sahibi Nurettin Eroğlu'nun inşaat şirketi Eroğlu Yapı, Küçükçekmece-Halkalı'da yeni bir konut projesine imza attı. Mimarisi, yeşil alanları ve sosyal imkânları ile dikkat çeken projede, büyüklükleri 56 - 204 metrekare arasında değişen 1+1'den 4+1'e kadar pek çok farklı daire alternatifi bulunuyor. Projede ayrıca sınırlı sayıda çok özel dubleks 4+1'ler ve kent villaları, sahiplerini bekliyor.

Projenin basın toplantısında İstanbullulara ve şehre fark katacak projeler sunmayı hedeflediklerini belirten Eroğlu Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, İstanbul Lounge'un bulunduğu konum ve sunduğu imkânlarla güvenilir bir yatırım fırsatı yarattığını ifade etti. Eroğlu "Gerçekleştirdiğimiz tüm konut ve ticari gayrimenkul projeleri ile sektördeki klişeleri değiştirmeyi hedefliyoruz. İstanbul Lounge projesi de bulunduğu bölge itibariyle sakinlerine, şehrin merkezinde, şehrin yoğun temposundan kaçma fırsatı sunacak. İstanbul Lounge; farklı mimarisi, geniş yeşil alanları ve sakinlerine sunduğu sosyal imkânlarının yanı sıra Küçükçekmece Gölü'ne yakınlığı ile de ayrıcalıklı bir konuma sahip. Sektöre sunacağımız bu ve benzeri projeler ile önümüzdeki 5 yıla damga vuracağız" dedi.

DOĞAL ORTAM KORUNUYOR

Sundukları projelerde konfor ve kaliteyi en üst düzeyde tutmayı hedeflediklerini belirten Eroğlu Yapı Satış ve Pazarlama Direktörü Aybars Kızılsencer ise projenin, yatay süreklilik konseptine işaret ederek bölgede yer alan yüksek blokların aksine insan ölçeğindeki boyutlarıyla, yaşayanlara gökyüzünün mavisini görme imkânı sağladığına dikkat çekti.

85 bin metrekarelik kapalı alanda toplam 757 adet dairenin yer aldığını söyleyen Kızılsencer, tüm dairelerden göl ya da sitenin panoramik manzarasının seyredilebildiğini de sözlerine ekledi. Kızılsencer ayrıca, metrekaresi yaklaşık 1.500 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulan İstanbul Lounge'da yüzde 5'i teşkil eden; 1+1 için 4.500, 2+1 için 8.000, 3+1 için 10.500, 4+1 için ise 18.000 TL'den başlayan peşinatlarla ev sahibi olunabildiğini belirtti. Kızılsencer konuşmasında "İstanbul Lounge dairelerinde gizli veya ekstra masraf yok. Fiyatlara her şey dahil. Buna yüzde 1 KDV de, tapu masrafları, alt yapı bedelleri de, abonmanlık, sayaç, cins tashihi harcı ve iskan harç bedelleri de dahil. Ayrıca banka konut kredisinde dosya masrafı ve banka komisyonu da alınmıyor" dedi.

Kızılsencer, sözlerine "Toplam 68 bin metrekarelik arazinin tam ortasında 50 bin metrekareye yayılan, eşine rastlanmayan genişlikte ve güzellikte yeşil alan bulunan projede; ayrıca bisiklet ve yürüyüş parkurları, açık/kapalı yüzme havuzları, farklı yaş gruplarına yönelik özel oyun alanları, futbol ve basketbol sahaları ile tenis kortu yer alıyor. Yeşille bütünleştirilmiş olarak sunulan sosyal imkânların yanı sıra site sakinleri, fitness ve aerobik salonu, sauna, buhar odası, güzellik ve kuaför salonu imkânlarıyla keyifli bir hayat yaşarken; kapalı otopark, 7/24 güvenlik, ankastre eşyalarına kadar full dekorasyon ile kaliteli bir yaşam standardı da yakalayabilecek" diyerek devam etti. Kesintisiz panorama Küçükçekmece Gölü'nün hemen yanı başında konumlanan projenin sakinlerine, özel ve ortak kullanıma açık teraslarda kesintisiz bir panorama sunuluyor. Ortak kullanımın ve özelleşmenin bir arada bulunacağı teraslar, yüksek konum ve kurgularıyla kendi içlerinde birer yaşam merkezi görevi görecek. Zeminle sınırlı kalmayıp, yapıların ara ve çatı katlarında uygulanan peyzaj sayesinde ortak kullanım alanları yapı içlerine taşınırken, aynı zamanda suyun ve ağaçların doğal iklimlendirme etkisinden de yararlanılacak.

ÇOCUKLAR İÇİN YAŞAM ALANI

Dev satranç ve tırmanma halatları, korsan gemisi, su kaydırağı, mini-golf, kay-kay alanı, kapalı ve açık çocuk havuzu, kapalı çocuk kulübü ve anfitiyatro ile çocuklar da İstanbul Lounge'un keyfini en az büyükler kadar sürebilecek.

COLİNS'İN SAHİBİ

Eroğlu Yapı, Rusya'ya yaptığı ihracatlarla da adından sıkça söz ettiten Colins markasının da sahibi Nurettin Eroğlu'nun inşaat şirkeri. Eroğlu Yapı; konut, alışveriş merkezi ve ticari gayrimenkul projeleri konularında faaliyet gösteriyor. Kurulduğu 1997 yılından 2005 yılına kadar 100 bin metrekarenin üzerinde fabrika ve ofis inşaatı gerçekleştiren Eroğlu Yapı, 2006 yılında dünya ve Türkiye'deki gayrimenkul değişim hareketini yakalamak, toplumun yaşam kalitesine değer katacak projeler yaratmak fikriyle yeniden yapılandırıldı.

2006'dan bugüne kadar geçen süre içerisinde Sarıyer, Beylikdüzü, Ümraniye, Merter, Kağıthane, Florya, Büyükçekmece, Küçükçekmece, Tekirdağ ve Bursa'da projeler geliştiren Eroğlu Yapı'nın önümüzdeki 3 yıl içerisinde tamamlamayı hedeflediği konut, alışveriş merkezi ve ticari gayrimenkul alanlarındaki projelerin toplam büyüklüğü 1 milyon metrekareyi aşıyor.

Kasım 2008'de açılan Tekira Alışveriş Merkezi'ni hayata geçiren Eroğlu Yapı, başladığı projeleri 3 yıl içerisinde tamamlayarak yaklaşık 1 milyar dolarlık iş hacmine ulaşmayı hedefliyor.