Çiğli'de Metro açıldı

Perşembe 09.12.2010 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 09.12.2010 14:55
ABONE OL
Metro Toptancı Market, büyük bir hızla devam ettiği açılışlarına bir yenisini daha ekledi. İstanbul Merter'de açtığı mağazadan sonra 18. mağazasını İzmir Çiğli'de açan Metro, 2010 yılı sonuna kadar 4 mağaza açma sözünü de yerine getirmiş olmanın gururunu taşıyor. Yaklaşık 15.500 m2 arsa üzerinde kurulu olan Metro Çiğli mağazası, 5.916 m2 satış alanına sahip. Bu alanın 3.770 m2'si gıda satış alanından oluşurken, 2.146 m2'lik alan gıda dışı ürün satış alanı olarak kullanılıyor.

Metro 2010 Yılında 1.300 Kişiye İş İmkanı Sundu

Metro Toptancı Market'in Metro Çiğli mağazasında 175 kişi doğrudan, 80 kişi ise dolaylı olmak üzere toplam 255 kişiye iş imkanı sunuluyor. Bu mağaza ile Metro, bu sene toplam 1.300 kişiye iş imkanı sundu. Türkiye'deki toplam istihdam rakamını 5.500'e yükseltmiş oldu. Metro Toptancı Market'in 25 milyon Euro değerinde yatırım yaparak hizmete açtığı mağazanın toplam kayıtlı müşteri sayısı 33.954. Bakkal, orta market ve süpermarket müşteri sayısı 2.134'tür. Menemen Yolu güzergahında yer alan mağaza, Karşıyaka ve Mavişehir gibi önemli merkezlere yakınlığı ile oldukça önemli bir konuma sahip.

"Ayağa Sevkiyat Uygulaması" hayata geçiriliyor

Metro Çiğli mağazasının sahip olduğu önemli özellikler arasında ilk sırada, bölgedeki tüm müşterileri için "ayağa sevkiyat" uygulamasını hayata geçirmesi yer alıyor. Metro'nun hizmet verdiği tüm şehirlerde yürüttüğü kaliteli hizmet anlayışını, Metro Çiğli mağazası da en iyi şekilde yansıtıyor. Metro mağazasının dikkat çeken bir diğer özelliği ise, otoparkın mağazanın altında yer alması. Mağazanın altında yer alan otopark, tüm müşterilerin araçlarını rahatlıkla park edebileceği bir büyüklüğe sahip. 30.000'den fazla ürün sunulan yeni mağazada yine diğer tüm Metro mağazalarında olduğu gibi ISO22000 kalite standartları ile hizmet veriliyor.

Akın Bayer: "İzmir'e yatırımlarımız devam edecek."

İzmir Vali Yardımcısı Sayın Günhan Sarıkaya ve Çiğli Belediye Başkanı Avukat Sn Metin Solak'ın katılımıyla düzenlenen Metro Çiğli mağazasının açılış töreninde konuşan Metro Toptancı Market Genel Müdürü Akın Bayer: "Çiğli'de açtığımız bu mağaza, İzmir'e olan güvenimizin en güzel göstergesidir. Bir dünya şehri olan İzmir, ileriye yönelik yatırım planlarımızda öncelikli şehirler arasında yer almaya devam edecektir. İzmir'e yatırımlarımız önümüzdeki yıllarda da devam edecek." diye konuştu.

https://www.sabah.com.tr