Samsung'tan açıklama

Cep telefonlarında kullanılan sözlük uygulamasında yer alan “Kızılbaş” tanımıyla ilgili çıkan haberlere Samsung'tan açıklama getirildi.

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Perşembe 09.12.2010 19:49 ABONE OL
Samsung Electronics Açıklama;

Samsung cep telefonlarında kullanılan sözlük uygulamasında yer alan "Kızılbaş" tanımıyla ilgili çıkan haberler, bizleri derinden üzmüştür.

Samsung cep telefonlarında kullanılmak üzere sözlük ve tercüme sistemini yürütecek olan şirketler, global kararla belirlenmekte ve anlaşmalar global merkez tarafından yapılmaktadır.

Bildiğiniz gibi mobil uygulamaları gerçekleştiren Diotek ve yazılım süreçlerinden sorumlu Berlitz Digital firmaları faaliyet gösterdikleri konularda saygın ve deneyimli kurumlardır.

Konuyla ilgili ortaya çıkan yanlışlığı en kısa sürede giderebilmek adına, yetkililerle irtibata geçtiğimizi belirtmek isteriz. Söz konusu tanımın en kısa sürede kaldırılması adına gerekli bütün önlemleri almak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Değerlerimize saygı göstererek, Türkçe sözlükte bahsi geçen kelimeyle ilgili düzenleme yapılması için başvuruda bulunacağımızı bildirir, bu yanlışlıktan dolayı istemeden kırdıklarımızdan özür dileriz.

Saygılarımızla

Samsung Electronics
BUGÜN NELER OLDU