Diplomasız zenginler listesinde tek Türk Zorlu

Forbes diploması olmayan 25 ünlü dolar multi milyonerini açıkladı. Listede Türkiye'den Ahmet Nazif Zorlu da yer aldı. Forbes 15 yaşında ailesine yardım etmek için okulu terk eden Türk işadamının başarılı yaşam öyküsüne yer verdi

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Cumartesi 11.12.2010 ABONE OL
Forbes diploması olmayan 25 ünlü dolar multi milyonerini açıkladı. Listede Türkiye'den ünlü işadamı Zorlu Holding'in patronu Ahmet Nazif Zorlu da yer aldı. Forbes 15 yaşında ailesine yardım etmek için okulu terk eden Türk işadamının başarılı yaşam öyküsüne yer verdi. Forbes'in listesinin başında liseyi 17 yaşındayken terk eden Oscar ödüllü ünlü aktör Robert De Niro yer aldı. Lise diploması bile olmayan ünlü multi milyonerlerin arasında olimpiyat şampiyonu Boksör George Foreman, Manken Gisele Bundchen, Slikon Vadisi'nin efsane ismi Jim Clark, aktör Sidney Poiter, aktris Uma Thurman ve Jessica Simpson da bulunuyor. Dergi, hayallerini kovalamak veya ailelerine yardım etmek için liseyi bile bitiremeyen bazı ünlü mülti milyonerlerin ilginç hikayelerini anlattı. Habere göre, Zara tektil ve mağaza zincirlerinin sahibi işadamı Amancio Ortega 14 yaşında liseyi terk etti. İspanya'nın en zengin adamı 25 milyar dolarlık bir servete sahip. 3 milyar dolarlık serveti olan Ermeni asıllı Kirk Kerkokian da boks yapmak için liseyi terk etti.

HAYALLERİ İÇİN BIRAKTILAR

160 milyon dolarlık servete sahip olan ünlü Amerikalı Rock and Roll şarkıcısı Billy Joel, "Columbia Üniversitesine gitmeyeceğim, Columbia Plak şirketine gideceğim. Orada lise diplomasına ihtiyaç yok" dedikten sonra liseye gitmekten vazgeçti. Sinema dünyasının önemli yüzlerinden biri olan Catherine Zeta-Jones, liseyi 15 yaşında bıraktı. Amacı sinema yıldızı olmaktı. Chiquita muzlarının sahibi ve dondurma kralı ünlü işadamı Carl Lindner da kapı kapı süt dağıtarak ailesine yardım etmek için liseyi yarıda bıraktı. Richard Branson, 16 yaşında kültür ve sanat dergisi çıkartmak için okula gitmekten vazgeçti. 20 yaşında Virgin plak şirketini kurdu. Dünya çapında 200 şirketi, Karayiplerde iki özel adası var. Servetinin toplamı 4 milyar doları buluyor.

BUGÜN NELER OLDU