Şimdi tam uçtu

Uluslararası tanıtım atağına geçen THY, şimdi de NBA'nın basketbol yıldızı Kobe Bryant ile anlaştı. Bryant, THY'nin 'küresel marka tanıtım elçisi' oldu

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Pazar 13.12.2010 ABONE OL
Tanıtım ve pazarlama çalışmaları kapsamında dünyaca ünlü takımlar ve starlarla anlaşarak uluslararası marka tanınırlığı artıran Türk Hava Yolları (THY), son olarak Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi'nin (NBA) efsanevi oyuncularından Kobe Bryant'ı "Yeni Küresel Marka Tanıtım Elçisi'' yaptı. ABD'nin Los Angeles şehrinde atılan imzaların ardından Kobe Bryant'ın, iki yıl boyunca THY'nin başta ABD olmak üzere dünyada tanıtım elçisi olacak. Amerika kıtasındaki uçuşlarına geçtiğimiz yıllarda Toronto ve Sao Paulo, geçen ay da Washington'u ekleyen ve yakında Los Angeles'a uçmaya hazırlanan THY, Kobe Bryant ile başta Amerika olmak üzere Kobe'nin en çok hayranının bulunduğu Uzak Doğu ve Ortadoğu ülkelerinde kitlelere de ulaşacak. THY'den yapılan açıklamada Kobe Bryant'ın THY'nin düzenleyeceği birçok organizasyonda ve halkla ilişkiler etkinliklerinde sevenleri ile sık sık bir araya geleceği bildirildi. Bryant'ın rol alacağı THY reklam filmi, 2011'in ilk çeyreğinde ağırlıklı olarak Amerika ve Uzakdoğu ülkeleri olmak üzere 80'den fazla ülkede uluslararası televizyon kanallarında ve sinemalarda izleyici ile buluşacak. Ayrıca, billboard, dergi, dijital ortam gibi birçok farklı mecrada da THY'nin reklamları yayımlanacak.

THY kapıyı M.United ile açtı

THY'NİN uluslararası alandaki tanıtım atağı Manchester United ve Barcelona futbol takımlarına sponsorluğu ile başladı. Futbolun yanı sıra basketbola da destek veren THY, Avrupa'da Euroleague-Final Four, Yunanistan'da Maroussi ligi ve Türkiye'de de Basketbol Milli Takımlarına sponsorluğu ile gündeme geldi.

'THY ile uçmak için sabırsızlanıyorum'
THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, 2011 sonuna kadar filoya 23 geniş gövdeli uçağın katılacağını belirterek "Ortaya çıkan kapasite artışı ile yeni ürünleri müşterilerimize en etkili şekilde tanıtmak için tüm dünyada spor üzerinden yürütmüş olduğu iletişim stratejilerine uygun olarak basketbol dünyasının en popüler ve kariyeri başarılarla dolu ismi Kobe Bryant ile anlaştık'' diye konuştu. Anlaşma sonrasında açıklama yapan Bryant ise "THY'nin küresel marka tanıtım elçisi olarak seçildiğim için gururluyum. En kısa sürede THY ile uçmak ve üst seviyede övgü alan yemekleri kendim denemek için sabırsızlanıyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU