Doğan satıyor, satmıyor

Bloomberg haber ajansı, Doğan'ın CFO'su Soner Gedik'in "Hürriyet satılacak" açıklamasını yayınladı. Bir saat sonra Reuters ajansı Gedik'in "Hürriyet satılmayacak" sözlerini duyurdu. Kafalar karıştı, hisseler çalkalandı

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Pazartesi 14.12.2010 ABONE OL
Doğan Holding dün iki yabancı ajansa Hürriyet Gazetecilik'in satışı ile ilgili farklı açıklamalar yaptı. Holding'in CFO'su Soner Gedik, Bloomberg'e medyadaki tüm iştiraklerden çekilmeyi planladıklarını söylerken, bir saat sonra Reuters'a yaptığı açıklamada medya varlıklarının tamamını satma niyetinde olmadıklarını belirtti. Gedik'in açıklamaları kafaları karıştırdı. Sabah saatlerinde Bloomberg'e düşen açıklamayla grubun hisseleri yüzde 1 arttı. Ancak daha sonra gelen haberle hisseler sert düşüş yaşadı. Hürriyet hisseleri yüzde 5.56'lık düşüşle günü kapattı.

HÜRRİYET SATILIYOR MU?

Doğan Holding CFO'su Soner Gedik Bloomberg'le yaptığı telefon görüşmesinde yüzde 66.6'sı Doğan Yayın Holding'in (DYH) elinde bulunan Hürriyet'in daima satılabilir şirketler listesinde bulunduğunu söyledi. Doğan Yayın medya varlık satışında bazı varlıklar için oluşturulan kısa listenin bir ay içinde netleşeceğini belirten Gedik, ilgilenen yatırımcıların tümünün yabancı olduğunu belirtti. Bloomberg'e yapılan açıklamadan sonra gözler Hürriyet, Radikal, CNN Türk ve Kanal D'nin de olduğu Hürriyet Gazetecilik'e çevrildi.
BUGÜN NELER OLDU