Benzinde indirim

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Çarşamba 15.12.2010 09:16 ABONE OL
Benzin zamlarının toplumda oluşturduğu huzursuzluğun ardından bugün itibariyle 3 kuruş indirime gidildi. 95 Oktan kurşunsuz benzin, İstanbul'da 3,85 liradan 3,82 liraya geriledi. Bazı dağıtım şirketlerinde ise benzinin litresi 3,79 liraya kadar düştü.

Benzinin litresinin 4 liraya kadar dayanması üzerine, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ile dağıtım şirketlerinin bir araya gelmesi kararlaştırılmıştı. Bugün saat 17.00'da yapılacak toplantıda tavan fiyat dahil bütün alternatifler masaya yatırılacak.

TÜPRAŞ YÜZDE 2 İNDİRİM YAPTI

Öte yandan benzin fiyatlarıyla ilgili soruları yanıtlayan Enerji Bakanı Taner Yıldız, TÜPRAŞ'ın kendi fiyatının yüzde 2'si kadar indirime gittiğini duyurdu.

DOĞALGAZ VE ELEKTRİKTE ZAM YOK

Hırvatistan Ekonomi, Çalışma ve Girişimcilik Bakanı Duro Popijac ile görüşmesinin ardından bir açıklamada bulunan Bakan Yıldız, elektrik ve doğalgazda bir zam beklentilerinin olmadığını belirtirken ÖTV'nin de değişmeyeceğini söyledi ve şöyle konuştu:

"Fiyat gelişmelerini takip ediyoruz. Dün toplantıda değerlendirme yaptık. 4 TL'nin üzerine çıktı denilen fiyat sadece bir dağıtım şirketi tarafından yapılmıştır. En çok kullanılan benzin olan kurşunsuz benzinde fiyat 3,80. Önceden 3,75 idi. Eski fiyatlara doğru bir düşüş bekliyorum TÜPRAŞ'ın yaptığı yüzde 2'lik indirim 2 kuruşa denk geliyor. Doğalgaz ve elektrikte bir zam yok."

BUGÜN NELER OLDU