Kazancı Holding'den açıklama

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Perşembe 16.12.2010 19:12 ABONE OL
Kazancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Metin Kazancı yaptığı yazılı açıklamada Kazancı Holding ve bağlı ortaklıklarının MMEKA şirketi ile hiçbir idari, ticari ve finansal ilişkisi bulunmadığını ve ileriye dönük herhangi bir ilişki kurulmasının da söz konusu olmadığını belirtti.

Kazancı, yazılı açıklamasında, Rekabet kurulu tarafından bugün Kazancı Holding'e ilişkin yapılan açıklamada, MMEKA şirketi hissedarlarından Mehmet Kazancı'nın Kazancı Holding'de bulunan yüzde 5 hisse sahipliği nedeniyle "MMEKA ile Aksa Elektrik'in aynı ekonomik bütünlük içinde olduğu ve tek bir teşebbüs olarak değerlendirildiği" yönündeki görüşünün, grup tarafından kabul edilemez olduğunu söyledi.

Açıklamda şu ifadelere yer verildi: "Kazancı Holding ve bağlı ortaklıklarının MMEKA şirketi ile hiçbir idari, ticari ve finansal ilişkisi bulunmadığı gibi; ileriye dönük herhangi bir ilişki kurulması da söz konusu değildir. Grubumuz, ihalelerde en yüksek teklifi vererek almayı hak kazandığı dağıtım şirketlerinin hisselerini, ilgili kurumlarla işbirliği içerisinde ve planlandığı şekilde devir alma işlemlerine devam edecektir."
BUGÜN NELER OLDU